İsviçre'yi bıraktı, Türkiye'yi tercih etti! Milli maç öncesi Harun Alpsoy'a kötü haber!

23 Mart 2018 14:12- Son Güncelleme - 23 Mart 2018 14:12
Google news abonelik
İsviçre'yi bıraktı, Türkiye'yi tercih etti! Milli maç öncesi Harun Alpsoy'a kötü haber!

Antalyaspor'un genç futbolcusu Harun Alpsoy, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a açıklamalarda buldundu.

Daha önce İsviçre Milli Takım forması giyen Harun Alpsoy, Türkiye Milli Takım kararıyla ilgili olarak konuştu. Nasri ve Eto'o'dan çok şey öğrendiğini belirten Harun, Hamza Hamzaoğlu'ndan ise övgü dolu sözlerle bahsetti. 

21 yaşındaki futbolcu Bursaspor ve Karabükspor karşılaşmalarını kazanarak çıkışa geçeceklerini söylerken; Antalyaspor taraftarından da destek bekledi.

İşte detaylar...

Sözlerine Türkiye Milli Takımı'nı seçim süreciyle ilgili konuşurak başlayan Harun Alpsoy, "Gurbetçiyim ama Türküm bundan dolayı Türkiye Milli Takımı'nı seçtim. Her Türk için Milli takım en büyük hayaldir. Bugün maçta olmayacağım. İsviçre Milli Takımı'ndan lisansım geçikti. Çok üzüldüm, maalesef bugün maçta yokum" dedi.

Ben kendimi en iyi 8 numara pozisyonumda hissediyorum

Orta sahada birçok pozisyonda görev alan Harun kendisini en çok rahat hissettiği mevkinin ise 8 numara olduğunu söyledi. Harun, "İsviçre'de orta sahadaki oyuncular sürekli 6-8-10 numara poziyonunda görev alıyorlardı. Antalyaspor beni 6 numara olarak transfer etti. Hamza Hamzaoğlu beni 8 numara oynatıyor. Ben kendimi en iyi 8 numara pozisyonumda hissediyorum. Fakat hocalarım hangi mevkide görev verirlerse sonuna kadar mücadele ederim" ifadelerini kullandı.

Gol sevincim sırasında ne yapacağımı bilemedim!

Kasımpaşa maçında atttığı gollden de bahseden 21 yaşındaki genç futbolcu, "Çok güzel bir histti. Çok önemli bir galibiyet aldık. Gol sevincimde ise neler yapacağımı bilemedim. İnşallah gollerime devam edeceğim" diye konuştu. 

Nasri, Eto'o ve Hamzoğlu'na övgü dolu sözler!

Nasri ve Eto'o'dan çok şey öğrendiğini belirten Harun Alpsoy, Hamza Hamzoğlu'na ise ayrı bir parantez açtı. Harun sözlerini, "Nasri ve Eto'o'dan çok şey öğrendim. Nasri orta saha oynadığı için bana çok şey kattı. Eto'o ile yaklaşık 1 yıl aynı takımda yer aldık. Eto'o çok iyi bir karakter ve genç oyunculara sahip çıkıyordu. İlk maçlarımda bana çok yardım ediyordu. Bana öz güven verdi. Hamza Hoca ile iletişimiz çok iyi. İnşallah onun yüzünü kara çıkartmıyacağım. Almanca, İsviçre'nin kendi dilini konuşabiliyorum. İngilizce ve Türkçem iyi. Fransızcayı da öğrenmeye çalışıyorum. Bursaspor maçı zor olacak ama taraftarımızın desteğiyle maçı kazanacağız. Alt sıralardan kurtulacağız. Bursaspor maçından sonra Karabükspor maçı var. 2 maçta hedefimiz 6 puan" cümleleriyle tamamladı.  

AJANSSPOR -