Itoudis'ten Beşiktaş Emlakjet derbisi sonrası terörist ifadesi

Orhan Gülek
02.12.2023 - 23:36 | Son Güncellenme: 02.12.2023 - 23:38

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, Beşiktaş Emlakjet derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.

Itoudis'ten Beşiktaş Emlakjet derbisi sonrası terörist ifadesi

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, Beşiktaş ile oynanan derbi maçının sonunda konuştu.

"Bu, ligin gösterdiği toleranstan dolayı oluyor"

Yaşanan olaylara tepki gösteren Dimitris Itoudis, ''Bugün sadece basketbol yoktu. Madar'ın gözüne bir bozuk para atıldı ve gözünü kaybedebilirdi. Herhangi bir hakemin gözüne gelseydi de devam edecek miydik? Bu, ligin gösterdiği toleranstan dolayı oluyor. Beşiktaş, EuroCup'ta böyle bir şey yapsa ceza alır.'' dedi.

"Bir maç oynadık ve rakibimiz kazandı"

Yaşananların basketbolla alakası olmadığını söyleyen Yunan koç, ''Üzgünüm. Bugün sadece basketboldan bahsedemeyiz. Benim tecrübem sadece bir maç oynadığımızı unutmamamı söylüyor. Bir maç oynadık ve rakibimiz kazandı. Onları tebrik ediyorum tabii ki ama bugün basketboldan bahsedemeyiz, olanların basketbolla alakası yok.'' şeklinde konuştu.

"Ben harika atmosferleri severim"

Sahaya yabancı madde atanların tespit edilmesini gerektiğini söyleyen Itoudis, "Normal şartlarda bir kameradan o paraları atan kişilerin tespit edilmesi ve hapse girmesi gerekiyor. Bir oyuncu gözünü kaybedebilirdi. Onu atan bir terörist. Meslektaşım yapacak bir şey olmadığını söylüyor ama katılmıyorum. İnsanları nazik şekilde eğitebiliriz. Ben harika atmosferleri severim. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş harika atmosfer yaratıyorlar. Bizim taraftarımız takıma yardımcı oluyor ama terörden uzak durmamız gerekiyor. Neden bahsedeceğiz ki? Pick and rollden mi konuşacağız?" şeklinde sözlerini noktaladı.

Tekne yarışı
3.7
Senin için hazırladığımız haberler