"İyi oynamadık"

8 Temmuz 2020 23:32- Son Güncelleme - 8 Temmuz 2020 23:32
Google news abonelik

Galatasaray, Süper Lig'in 31. haftasında deplasmanda Alanyaspor'a 3-1 mağlup oldu. Alanyaspor'un teknik direktörü Erol Bulut karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada 4-1 kazanmalarına rağmen iyi oynamadıklarını söyledi.

Bulut yaptığı açıklamada, "Bugünkü maç seyircileri yanıltmasın. 4 gol attık mutluyuz ama iyi oynamadığımız bir maç. Açıkça söyleyebilirim. Biz bu oyunu oynamıyoruz. Biraz fazla yaslanarak Galatasaray'ı bekledik. Yakaladığımız pozisyonları iyi değerlendirdik. Şans bizden yanaydı.

Futbolcularımı tebrik ediyorum. Galatasaray'a karşı 4 gol atmak da önemli. 1-2 gol de fazla olabilirdi. Oynamak istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Topun kimde olması önemli değil, maçların bazı bölümlerinde istediğimiz oyun sergilenmeli. O beni biraz üzdü ama 4-1 kazandık" şeklinde konuştu.

Basın toplantısında neler söyledi?

Süper Lig'in 31. haftasında Galatasaray'ı 4-1 mağlup eden Aytemiz Alanyaspor'un teknik direktörü Erol Bulut, iyi oynamadıklarını ancak yakaladıkları pozisyonları değerlendirerek farklı galibiyet aldıklarını söyledi.

Bulut, maçın ardından yaptığı açıklamada, zor maç olduğunu ancak güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Alınan 4 gollü galibiyetin kimseyi yanıltmaması gerektiğini dile getiren Bulut, "İyi oynamadığımız bir maçtı. Rakibe de yeterince pozisyon verdik. Normalde bu pozisyonları veren takım değiliz. Rakip iyi pas yaptı, dikine oynamaya çalıştı. Sadece karşılık vermeye çalıştık. Topun peşinden fazla koştuk ama en önemlisi yakaladığımız pozisyonların çoğunu iyi değerlendirdik. Nitekim maçın sonucu da 4-1 oldu." dedi.

TFF'nin Süper Lig kulüpleri ile aldığı yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili soru üzerine Bulut, yabancı sayısının serbest olması gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Bulut, yabancı sayısının altyapıdan futbolcu çıkartmak ve geliştirmek ile alakalı olmadığını düşündüğünü vurgulayarak, "Altyapının sorunu ülkemizin genel sorunu, yetiştirme tarzı. Onu biraz daha değiştirirsek, oraya biraz daha emek harcarsak altyapıdan da futbolcu çıkar ama bunun yabancı sayısıyla alakası yok." ifadesini kullandı.