AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Jaap Stam'dan milli futbolcumuza övgü dolu sözler!

İlk Yayınlanma : 03 May 2020 - 18:09 / Son Güncelleme : 03 May 2020 - 18:12

Türkiye 21 Yaş Altı milli takımının ve Hollanda ekiplerinden Feyenoord'un yıldız oyuncusu Orkun Kökçü'ye büyük övgü. Milan ve Manchester United'ın efsane isimlerinden Jaap Stam, 19 yaşındaki futbol için "Hollanda'nın en iyi orta saha oyuncularından biri" açıklamasında bulundu.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Her zaman daha iyisini isteyen biri"

Dailymail'e konuşan efsane isim, geçen sene Feyenoord'un menajerliğini yaptığı sırada Milli futbolcunun gelişimini yakından takip ettiğini ve artık kendisini bir üst klasmana atması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Stam: "Büyük bir yeteneği var. Orkun, gelişmesini isteyebileceğiniz bir kişiliğe sahip. Her zaman daha iyisini isteyen biri. Gol ya da asist yapamazsa kendisinden asla memnun olmaz. Son zamanlarda onun adını Arsenal ile çok görüyorum. Kendisini buna hazırlamalı. Çünkü Arsenal ve Premier Lig bambaşka bir seviye."

"Ona güvendim..."

Oyuncuya güvenini dile getiren efsane isim: "Hollanda'nın en iyi orta saha oyuncularından biri. Feyenoord'un başına geçtiğimde çok fazla oynamamıştı. Herkes onun oynaması için çok genç olduğunu düşünüyordu. Ancak onu takıma koydum ve oynamasına izin verdim. Kendisinde büyük bir potansiyel gördüğüm için ona güvendim. Şimdi Hollanda'da kendisini kanıtlıyor ve o en iyilerden biri olacak" açıklamalarında bulundu.