Indian Wells Masters'a Jabeur İle Ruud'dan Erken Veda

İsa Kethüda
14.03.2023 - 16:13 | Son Güncellenme: 14.03.2023 - 16:18

Indian Wells Tenis Turnuvası'nın favori tenisçilerinden tek kadınlarda Tunuslu Ons Jabeur, tek erkeklerde Norveçli Casper Ruud, son 32 turunda elendi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde devam eden Kadın Tenisçiler Birliği (WTA) ve Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) 1000 turnuvasının son 32 turu maçları yapıldı.

Tek kadınlarda 4 numaralı seribaşı Jabeur, dünya sıralamasında 79'uncu basamakta bulunan Çek Marketa Vondrousova'ya 7-6 ve 6-4'lük setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya erken veda etti.

Tek erkeklerde ise 3 numaralı seribaşı Ruud, elemelerden gelen dünya 97 numarası Şilili Cristian Garin'e 6-4 ve 7-6'lık setlerle 2-0 kaybederek elendi.

Indian Wells Masters hakkında

Indian Wells Masters (BNP Paribas Open olarak da bilinir), Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleştirilen tenis turnuvasıdır. 8 gün süren bu turnuva hem ATP hem de WTA karşılaşmalarına sahne olur. 

Turnuva, sert zemin üzerinde oynanır. Grand Slamlerden biri olan Fransa Açık öncesindeki en önemli hazırlık turnuvalarındandır. 2022 yılında toplam ödül ise 8.584.055 Amerikan dolarıdır.

Bilindiği üzere, geçen sezon ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Indian Wells kentinin ev sahipliği yaptığı sert kort turnuvasının tek erkekler finalinde, 3 şampiyonluğu bulunan İspanyol Rafael Nadal ile ev sahibi ülkeden Taylor Fritz karşılaşmış, Fritz, Nadal'ı mağlup ederek Masters turnuvalarındaki ilk şampiyonluğunu elde etmişti.

Senin için hazırladığımız haberler