Jailson resmen Fenerbahçe'de: 'Bir rüyayı gerçekleştirdim.'

Fenerbahçe, Gremio'dan Brezilyalı futbolcu Jailson Marques Siqueira'yı kadrosuna kattı.
31 Ağustos 2018 14:47- Son Güncelleme - 31 Ağustos 2018 17:47
Google news abonelik

Fenerbahçe, Gremio'dan Brezilyalı futbolcu Jailson Marques Siqueira'yı kadrosuna kattı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, dün transfer görüşmeleri için İstanbul'a gelen 23 yaşındaki ön liberoyla ilgili olarak, "Kulübümüz, Jailson'u bonservisiyle kadrosuna katmıştır. Jailson'a hoşgeldin diyor, çubuklu formamız altında başarılar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı. Jailson'un sözleşme süresi ve maliyetiyle ilgili bilgi verilmedi.

Jailson Marques Siqueira: Bir rüyayı gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum

Bir rüyayı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek söze başlayan  Jailson Marques Siqueira, “Çok mutluyum; çünkü bir rüyayı gerçekleştirdim. En kısa sürede bu formayı giymek istiyorum” şeklinde konuştu.

Alex ve Carlos, Cristian...

Alex ve Carlos, Cristian...

Fenerbahçe'nin bazı maçlarını izlediğini de dile getiren Jailson, “Alex de Souza ve Roberto Carlos’tan dolayı Fenerbahçe'nin bazı maçlarını izleme imkanı bulmuştum. Aynı zamanda Cristian da benim arkadaşım.” dedi.

Taraftarlara mesaj

Taraftarlara mesaj

Son olarak taraftara seslenen Brezilyalı yıldız, “Bana gösterdikleri sevgi için çok teşekkür ediyorum. Emin olabilirler ki bu forma için elimden gelenin en iyisini ve en fazlasını yapacağım” diyerek sözlerini noktaladı.

Damien Comolli: Jailson aradığımız niteliklere uygun bir futbolcu

Fenerbahçe formasını giyebilecek niteliklere sahip bir futbolcuyu transfer ettiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Damien Comolli, “Biz daha önceden belirlediğimiz stratejiye uygun olarak hareket ediyoruz. Genç ve yetenekli oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz. Jailson, ön libero pozisyonunda oynuyor ancak atak kısmında da takıma katkı sağlayabilen bir isim. Teknik bir futbolcu, kuvvetli bir fiziğe sahip ve yaşına göre çok başarılı. Brezilya Série A’da ve Copa Libertadores’de oynadı. Son olarak eski kulübü Gremio’nun çeyrek finale çıktığı maçta da görev almıştı. Aradığımız niteliklere uygun bir futbolcu” dedi.

Comolli: Panik yapmamaya çalışıyoruz

Comolli: Panik yapmamaya çalışıyoruz

Transfer dönemi boyunca sakin kalarak, Fenerbahçe için doğru kararları vermeye çalıştıklarını ifade eden Comolli, “Biz, doğru kararı vermek için sakin kalmaya ve panik yapmamaya çalışıyoruz. Ancak şundan eminim ki; transfer sezonu kapandığında, transfer sezonunun başındakinden çok daha güçlü bir seviyede olacağız” şeklinde konuştu.

Cocu ve takım arkadaşlarıyla bir araya geldi

Cocu ve takım arkadaşlarıyla bir araya geldi

Tesisleri gezen Jailson, antrenman öncesi Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu ve takım arkadaşlarıyla da bir araya geldi.