Janne Andersson: "İyi oynadık. İkinci yarıda iyi bir üstünlüğümüz vardı

18.11.2018 - 01:17 | Son Güncellenme: 18.11.2018 - 01:17

UEFA Uluslar Ligi B Ligi 2. Grup maçında Türkiye sahasında İsveç ile karşı karşıya geldi. Mücadele İsveç’in 1-0’lık üstünlüğü ile sona erdi. Bu sonuçla son sırada yer alan ay-yıldızlı ekip C Ligi'ne düştü. İsveç teknik direktörü Jan Andersson maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

UEFA Uluslar Ligi B Ligi 2. Grup maçında Türkiye sahasında İsveç ile karşı karşıya geldi. Mücadele İsveç’in 1-0’lık üstünlüğü ile sona erdi. Bu sonuçla son sırada yer alan ay-yıldızlı ekip C Ligi'ne düştü. 

İsveç teknik direktörü Jan Andersson maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Andersson'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

 İyi oynadık. İkinci yarıda iyi bir üstünlüğümüz vardı. Başarılı bir takım olduklarını biliyorduk. Bugün yaptıkları hata ile yenildiler. Maçın sonucu 1-0 oldu. Daha fazlasını beklemiştik. Forvetlerimiz iyi şanslar yarattı, iyi performans sergiledi. Daha fazla gol bekliyorduk ama 1-0 da bizi memnun etti. Dünya Kupası'ndan sonra yorgunduk. Türkiye'yel oynadığımız ilk maçta yorgunduk. Bugünkü maç tempomuz fiziksel olarak daha iyiydi. %100 değildik ama daha yüksek verimli bir maç oynadık.

AJANSSPOR

 

İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Janne Andersson, "Türkiye'yi yenmeyi bugün bekliyorduk. Kazanmış olmamız gurur verici" dedi. 

UEFA Uluslar Ligi B Ligi 2. Grup'ta Türkiye ile karşılaşan ve 1-0 galip gelen İsveç Milli Takımı’nda Teknik Direktör Janne Andersson, maç sonu Konya Büyükşehir Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuştu. Janne Andersson maçı değerlendirerek, “Yendiğimiz için çok mutluyuz, yenme şeklimiz oyunumuz çok başarılıydı. Türk takımı başarılı olmasına rağmen uyguladığımız taktikler neticesinde Türkiye’yi bugün bekliyorduk yenmeyi ve kazanmış olmamız gurur verici. Maçın sonucu sadece 1-0 oldu. Daha fazlasını beklemiştik. Forvetlerimize bakarsak çok güzel şanslar oluşturuldu. Sonuç olarak stabil bir oyun oynadık. Takımımız iyi bir performans sergiledi. 1-0 olmasını beklememiştik, daha fazla gol beklemiştik ama 1-0’da bizi memnun etti. Rusya’ya göre değerlendirirsek bu maçta daha iyi bir performans sergiledik. İkinci yarı daha iyi oynadık birinci yarı ortada top kaybettiğimiz oldu. İkinci yarıdaki performansımız bastırarak maçta galibiyet sağlamamıza neden oldu. Oyuncularımız zeki, çok iyi bir performans sergiledik” ifadelerini kullandı. 

Senin için hazırladığımız haberler