Mehmet Demirkol, Beşiktaş - Fenerbahçe Derbisini Yorumladı: Jesus'un Şifresini Kırdı

Cüneyt Muharremoğlu
05.10.2022 - 08:51 | Son Güncellenme: 05.10.2022 - 09:00

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde savunmacıları överken Jorge Jesus'un verdiği mesajı deşifre etti. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde savunmacıların başarılı olduğunu, hücumcularınsa aksadığını söyledi. Socrates Youtube kanalındaki Karşı Karşıya programında konuşan Demirkol, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un favori olmadıklarını söylerken kendi oyuncularına mesaj verdiğini de vurguladı. Demirkol, 0-0'lık derbinin hakemi Volkan Bayarslan’ı da eleştirdi. 

 

 “İkisinin de savunması mükemmeldi”

Hem Beşiktaş hem Fenerbahçe’nin savunma kurgularını doğru yaptığını düşünen Mehmet Demirkol, “İki tarafın da savunma planları mükemmel çalıştı. Bunu çok net söyleyebiliriz. Beşiktaş da Fenerbahçe de uzun topları ve hava toplarını aldı. Özellikle de savunmacılar iyiydi” dedi.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe derbisi sonrası Beşiktaş soyunma odasına ne oldu? Weghorst…
Habere Git

“Fenerbahçe'nin ofsayt taktiği yeni değil ki”

Fenerbahçe’nin bu sezon birden fazla maçta kullandığı çizgi savunması herkesin yeni ayıldığını savunan Demirkol, “Fenerbahçe savunması hakkında herkesin yeni anladığı bir şey var: Rakibi ofsayta düşürüyorlar. Çok iyi kurulmuş, reaktif bir savunma çizgisine sahipler. Üçlü oynarken bunu çok daha iyi yapıyorlar ve karşı tarafı ofsayta düşürüyorlar" diye konuştu.

“Beşiktaş’ın Crespo ve Arao baskısı çalıştı”

Ev sahibi ekibin orta saha baskısını beğendiğini söyleyen Mehmet Demirkol, konuşmasına şöyle devam etti: “Beşiktaş’ın Crespo ve Arao üzerine kurduğu baskı planı iyi çalıştı. İki oyuncu, üstlerindeki baskı yüksek olduğu için, top alamadı. Bu sebepten ötürü Beşiktaş, Fenerbahçe’yi kanatlara itti. Oyun kurulumunu Szalai’ye yönlendirdiler ve onun merkeze dönmesine izin vermediler.” 

"Salih Uçan, çok iyi iş yaptı"

Stefan Kuntz tarafından A Milli Takım kadrosuna çağrılmadığı için büyük tartışma yaratan Beşiktaşlı Salih Uçan için ayrı bir parantez açan Demirkol, "Salih, oyunda kaldığı sürede çok iyi iş yaptı. Sahada defansif olarak takımın en iyisiydi. Hücumda da çaba gösterdi” dedi.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'de sakatlık şoku! 1 ay yok...
Habere Git

Jesus, "Taktiksel disiplini perişan ettiniz" diyor 

 Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un maç sonundaki açıklamalarına da değinen Demirkol, şunları söyledi: “Jorge Jesus oyuncularına, ‘Siz favori değilsiniz. Kendinizi çok büyük görmeyin, Üç kişi girdi üç kişi çıktı, tüm taktik disiplini perişan ettiniz’ diyor. 'Herkes adam gibi rolünü yapacak, başka türlü bu iş olmaz' diyor.” 

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'de sistem değişiyor! AEK Larnaka maçında...
Habere Git

Tersi oldu, Beşiktaş’ın değişikleri tuttu

İki takımın oyuncu değişikliklerine de değerlendiren Mehmet Demirkol, “Beşiktaş açısından durum çok olumluydu. Fenerbahçe’nin değişiklikleri çalışmazken, Beşiktaş’ınkiler çalıştı. Bu ilk defa oldu. Sezon genelinde tam tersiydi durum. Valerien İsmael’in, Fenerbahçe üzerinde düşündüğü ve yaptığı şeyler daha iyi sonuç verdi. Ama maçın geneline bakacak olursak, iki takımın da hücumları hiç çalışmadı; savunmacılar ve savunma planları çok daha iyiydi” dedi.

Bayarslan, "Oynamasınlar" diye uğraşıyor  

Demirkol, ikinci derbisini ancak 44 yaşında alabilen hakem Volkan Bayarslan’ın yönetimi hakkında ise şu yorumu yaptı: “Volkan Bayarslan’ın kendisine bir şey söylemek istemiyorum ama vaat edilen tempoyu kaldırabileceğini düşünmüyorum. Tempoyu yükseltmek ilk işimiz olmalı. Topun oyunda kalma süresi 47 dakika olmaz! En çok tempo beklediğimiz iki takım oynamasın diye uğraşılıyor.”  

Senin için hazırladığımız haberler