AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Jorge Jesus'tan F.Bahçe Açıklaması: "Reddedemeyeceğiniz Türden Bir Teklif"

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 05 May 2022 - 17:50 / Son Güncelleme : 05 May 2022 - 17:59

Son dakika Fenerbahçe haberleri...Süper Lig takımlarından Fenerbahçe ile ismi uzun süredir geçen Jorge Jesus, geleceğiyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

DIŞ HABER - AJANSSPOR

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un görüştüğü teknik direktör adayları arasında yer alan Jorge Jesus, geleceğiyle ilgili flaş açıklamalar yaptı. 

"Flamengo'ya geri dönmek istiyorum"

UOL Esporte'ye konuşan Portekizli çalıştırıcı, "Flamengo'ya geri dönmek istiyorum, evet ama bu sadece bana bağlı bir durum değil. En azından Mayıs'ın 20'sine kadar bekleyebilirim. Ondan sonra geleceğime karar vermem gerekiyor" dedi.     

"Diğer takımların çok önündeydik"

Hala Flamengo'nun maçlarını izlediğini söyleyen Jesus, "Onları zor durumda görmek beni rahatsız ediyor. Devam etseydim her şey daha iyi olabilirdi. Çünkü diğer takımların çok önündeydik" şeklinde konuştu.

"Tamamen yalnızdım"

Açıklamalarına devam eden Jesus, "Salgın beni çok etkiledi. Kesinlikle beklenmedik ve yıkıcı bir şeydi. Tamamen yalnızdım. Bir çalışan yemeği dairemin eşiğine bırakıp kaçıyordu. Gerçekten çok zordu. Davet eski bir dost, Benfica'nın başkanından geldi. Bu bana en iyi seçenek gibi göründü. Hatta aileme yakın yaşamak için geri dönmek bile istiyordum" dedi. 

"Vitor Pereira en iyisi"

Ayrıca, İsmail Kartal'dan önce Fenerbahçe'yi çalıştıran Vitor Pereira'nın şu anda Brezilya'daki en iyi Portekizli teknik direktör olduğunu söyleyen Jesus, "Vitor Pereira en iyisi. Onun Portekiz'deki sonuçlarına bir bakın. O bir takımın nasıl oynaması gerektiğini ve nasıl hücum yapması gerektiğini bilir. Belki de şu anda sahip olduğu oyuncu kadrosuyla (yaşlı) sorunları vardır. Ama çok iyi bir teknik direktör" ifadelerini kullandı. 

Fenerbahçe'ye gelecek mi?

Fenerbahçe, Atletico Mineiro, Corinthians ve Fluminense'den teklif aldığını doğrulayan 67 yaşındaki teknik adam, "Şu anda sadece Brezilya'da Flamengo'u çalıştırmakla ilgileniyorum. Portekiz'de yaşadıklarım Benfica'dan ayrılmama yetti.

"Bu reddedemeyeceğiniz türden bir teklif"

Brezilya Milli Takımı'nda görev almak bir rüya olurdu. Bu reddedemeyeceğiniz türden bir teklif" diyerek sözlerini tamamladı.