Ali Koç: "Jorge Jesus'u Gönderen Yok, Giderse Kendisi Gider"

İsa Kethüda
29.11.2022 - 18:24 | Son Güncellenme: 29.11.2022 - 18:53

Fenerbahçe haberleri... Süper Lig takımlarından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktör Jorge Jesus, ve Arda Güler hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüreğir Belediyesince Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gelecek Sizsiniz" etkinliğine katılarak, gençlerin sorularını yanıtladı. Koç; teknik direktör Jorge Jesus ve Arda Güler hakkında da konuştu. İşte detaylar...

"Yanlış karar çıktı"

Türkiye'deki 21 yaş altı liglerin kapatılmasına ilişkin soruyu yanıtlayan Koç, şöyle konuştu: "Karar kendi içinde bakarsan doğru olabilir çünkü U21'e gelmiş çocuklar artık genç değiller. Bunların yetişkinlerle oynaması isteniyordu. Onun için U21 kapatıldı. Yerine bir şey konmadığı için sonuçta yanlış karar olarak çıktı. Oradaki durum biz kulüplere ikinci, üçüncü liglerde takım alma hakkı verilecekti o da olmadı. Dolayısıyla U19'a kaldık. Kulüplerin istediği üzerine rezerv lig yapıldı. Sonra hazır olmadığımızı anladık. Başka bahara kaldı ama gelecektir. Değişik ülkelerde doğru modeller var. Buraya bir şey uygulamamız lazım."

"Allah'ın izniyle bu sene bizim senemiz olacak"

Fenerbahçe'nin şampiyonluk hasretine ilişkin soru üzerine Koç, "Kısmetse, inşallah... Allah'ın izniyle bu sene bizim senemiz olacak." dedi.

İlgini Çekebilir
Süper Lig devleri peşindeydi! Kayserispor'dan Onur Bulut kararı...
Habere Git

"Büyük yetenekler var"

"Arda Güler ve genç yetenekler hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Koç, "Nüfusu yüksek bir ülkenin yetiştirdiği gençler parmakla sayılacak kadar azsa bir şeyi yanlış yapıyoruz ama gerçekten büyük yetenekler var. 

"Arda Güler, çok ender gelen futbolculardan"

Onların bir türlü 18-19'dan sonra gelişimi devam ettirilemiyor. Bu da sistemsel sıkıntı. Arda Güler, çok ender gelen futbolculardan. Onu nereye koyarsanız başarılı olacaktır ama daha çok Ardalara ihtiyacımız var." diye konuştu.

"Jesus giderse kendisi gider"

Teknik direktör Jorge Jesus'un gönderilmemesi gerektiğini vurgulayan bir katılımcının konuşması üzerine Ali Koç, "Jesus'u gönderen yok, giderse kendisi gider." cevabını verdi.

İlgini Çekebilir
Gol Ronaldo'nun mu Fernandes'in mi? Adidas noktayı koydu
Habere Git

"VAR'da yapacaklar, sahada temkinli federasyon"

Koç, bir gencin Fenerbahçeli Altay Bayındır ile tanışmak istemesi üzerine, Altay'ın örnek bir karakter, lider olduğunu, tanıştırma konusunda da kendisine yardım edeceğini dile getirdi.

Bir katılımcının, "20 yıllık tiyatro' dediniz, bitirdiniz o tiyatroyu. Ama maalesef o tiyatro zaman zaman kurgulanıyor. Fenerbahçe Avrupa'da final oynayacak ama Türkiye'de malum şartlardan dolayı işiniz zor. Bu tiyatroyu bitirmenizi bekliyoruz." değerlendirmesine Koç, "İnşallah." diye cevap verdi.

Koç, yabancı hakemler konusundaki soru üzerine, sadece kendisinin değil, Kulüpler Birliğinin de bu fikrin arkasında durduğunu belirterek, "Hakem performansı ortada. Bu içinde bulunduğumuz durum giderildi ama zaman alacak. Zaman alana kadar geçici bir dönem yabancı hakemi irdeleyelim konusunu ilk biz gündeme getirdik. VAR'da yapacaklar, sahada temkinli federasyon. Bütün takımlar şikayetçi." diye konuştu.

Acun Ilıcalı, çalışanlarından beklentisini anlattı

Etkinliğe katılan yapımcı ve İngiliz kulübü Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı da gençlerin her zaman umutlu olmaları gerektiğini ifade etti.

"Çalışanlarınızdan beklediğiniz en temel özellik nedir?" sorusuna Ilıcalı, şöyle yanıt verdi:

"Benim sistemimde 'kaç kere işe geldi' diye bir sistem yok, 'kaçta geldi' de yok. Herkesten tek bir şey bekliyorum; verilen işi tam anlamıyla yapması, üstüne de katkı koyması. Benim kafamdaki hayat, insanların son derece rahat çalışması ama üretken olması."

Etkinliğe, lise ve üniversite öğrencileri ile taraftar dernekleri katıldı.

Ali Koç'tan Vali Elban'a Fenerbahçe forması

Öte yandan, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Adana Valisi Süleyman Elban'a üzerinde ismi yazılı Fenerbahçe forması hediye etti.

Adana Fenerbahçeliler Derneğinin düzenleyeceği etkinliğe katılmak üzere Adana'ya gelen Ali Koç ve yöneticiler, Vali Süleyman Elban'ı ziyaret etti. Ziyarette Adana Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Korhan Kadıoğlu da hazır bulundu.

Başkan Koç, ziyaretin anısına Vali Elban'a üzerinde ismi yazılı Fenerbahçe forması hediye etti. Vali Elban da Başkan Koç'a üzerinde Atatürk görseli bulunan vazo armağan etti.

Senin için hazırladığımız haberler