Jim Ratcliffe Fransa liginden Nice'e talip oldu

8 Nisan 2019 20:20- Son Güncelleme - 8 Nisan 2019 20:20
Google news abonelik
Jim Ratcliffe Fransa liginden Nice'e talip oldu

İngiltere'nin en zengin iş adamlarından Jim Ratcliffe, Fransa Ligi takımlarından Nice'e talip oldu. Nice-Matin gazetesine konuşan Ratcliffe açıklamalarda bulundu.

"Sıfırdan kulüp kurmak istemiyoruz"

Sıfırdan bir kulüp kurmak istemediklerini belirten Ratcliffe: "Evet Nice kulübünü almak istiyoruz. Fransa liginde Neymar, Mbappe gibi yıldızlar bulunuyor. Nice kulübünün harika stadyumu tesisleri ve yeni kurulmuş akademisi var" ifadelerini kullandı.

Kardeşinin bir Manchester United taraftarı olduğunu belirten Ratcliffe futbola yatırım yapmak istediklerini belirtti.

"Biz satışa ilgi gösterdikten sonra..."

Jim Ratcliffe: "Biz satışa ilgi gösterdikten sonra Nice kulübünün Çin'li patronu Chien Lee’nin 100 milyon avro (112,3 milyon dolar) civarında olduğu teklifinden çekildiğini söyledi. Ratcliffe, "Bana satışa açık olduğunu söyledi ... ama 24 saat sonra, başka teklif almak istemediği konusunda bilgilendirildik."

66 yaşındaki Brexit destekli milyarder Ratcliffe, onu Times'ın zengin listesinin başına koyan mal varlığının tahmini değeri 21 milyar £ (27.8 milyar $) civarında ve 24 ülkede 18.000'den fazla çalışanı bulunuyor.

Geçen ay Team Sky'ı satın almasının yanı sıra, Ratcliffe'nin grubu aynı zamanda İsviçre futbol kulübü Lozan Sport'a da sahipti.

(Daily Sabah)