AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş'ın eski hocası John Toshack'tan Türkiye itirafı: Yasaklanmalı

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 09 May 2022 - 10:54 / Son Güncelleme : 09 May 2022 - 11:00

İspanyol basınına konuşan Beşiktaş'ın eski teknik direktörü John Benjamin Toshack, kariyeri boyunca unutamayacağı tek derbinin Beşiktaş-Galatasaray maçı olduğunu söyledi.

İspanyol basınına konuşan Beşiktaş'ın eski teknik direktörü John Benjamin Toshack, Galatasaray derbisini unutamıyor. Toshack'a göre bu tür maçlar sezon bitimine birkaç hafta kala oynanmamalı.

Bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran (1997-1999) 73 yaşındaki Galli teknik direktör John Benjamin Toshack, kariyeri boyunca unutamayacağı tek derbinin Beşiktaş-Galatasaray maçı olduğunu söyledi.

Covid-19'u ağır geçiren, 9 gün yoğun bakımda kalan ve şu anda toparlanma sürecinde olan Toshack, İspanya'nın Marca gazetesine konuştu.

"Sezon bitimine 2-3 hafta kala bu tip derbileri yasaklamak gerek"

Ntv Spor'da yer alan habere göre; Tecrübeli teknik adam, futbol kariyeri boyunca asla unutamayacağı derbi maçları arasında Beşiktaş-Galatasaray derbisini ilk sırada koyarak, "Şimdiye kadar yaşadığım en inanılmaz derbi Beşiktaş-Galatasaray maçı oldu. Aralarında korkunç bir rekabet var. Sezon bitimine 2-3 hafta kala bu tip derbileri yasaklamak gerek. Yoksa her şey olabilir." dedi.

"Hayatımın en uzun sezon öncesi hazırlığı"

Barselona kentinde yavaş yavaş normal hayatına dönmeye çalışan Toshack, Covid-19'a karşı verdiği mücadeleyi "Hayatımın en uzun sezon öncesi hazırlığı" diye tanımladı.

Toshack, "Yoğun bakımda 9 gün kaldım. Korkunçtu. Bu sürede lig şampiyonluğu kaybedilir ama ben kazandım. Herkes yanımdaydı, Barselona'daki tüm hastane personeli bana destek verdi. İnanılmazdı. (Emilio) Butragueno her gün beni aradı." şeklinde konuştu.