Harran Belediyesi Koşusu'nu Asabi Kazandı | At Yarışı Haberleri

İsa Kethüda
10.12.2022 - 17:11 | Son Güncellenme: 10.12.2022 - 17:20

2022 yılı Harran Belediyesi Koşusu'nu jokeyi Ferit Yardımcı ile start alan, Bülent Demir'in sahibi ve Mehmet Necdet Narin'in yetiştiricisi olduğu Asabi kazandı

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Jokey Kulübü Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Harran Belediyesi Koşusu'nu Asabi kazanırken Beauty Sun ikinci ve Real Grace ise üçüncü oldu. İşte detaylar...

Harran Belediyesi Koşusu'nu Asabi kazandı

TJK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"2022 yılı Harran Belediyesi Koşusu'nu jokeyi Ferit Yardımcı ile start alan, Bülent Demir'in sahibi ve Mehmet Necdet Narin'in de yetiştiricisi olduğu Asabi (Scarface - Rigorous / Grand Slam) kazandı. Eyyüp Yardımcı'nın antrene ettiği 3 yaşlı doru erkek safkan bu galibiyetiyle yarış hayatındaki 10'uncu birinciliğini kariyerine eklemiş oldu.

Beauty Sun ikinci oldu

12 safkanın mücadele ettiği yarıştan Beauty Sun (Toccet - Beauty Mida / Karabeyhan) ikincilikle ayrılırken, Real Grace (Invincible Son - Miss Dream / Victory Gallop) üçüncü, Emin Amca (Nearly Green - Helinda / Indigo Red) dördüncü ve Brodbeck (Fast 'N' Famous - Miss Ghena / Gone West) de koşudan beşinci olarak ayrıldı.

Koşunun galibi Asabi için bitiriş derecesi 2.18.79 olurken farklar ise 7 Boy - 1,5 Boy - 3,5 Boy - Baş şeklinde sonuçlandı. Yarışın ardından düzenlenen törende kazanan atın sahibi Bülent Demir'e kupasını Harran Belediyesi Başkan Yardımcısı Cahit Geyik takdim etti.

Şeref tribününde gerçekleştirilen törene Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Çetin Yıldız, TYAYSD Şanlıurfa Şube Başkanı Yakup Elğaç ve davetliler de katıldı.

“Bekir Bebek’e destek ol umut ol” kampanyası

Şanlıurfa Hipodromu’nda 3. koşu öncesi padokta düzenlenen etkinlikte; günün yarış programına katılan jokey ve aprantiler, Personelimiz Aziz Uçar’ın oğlu SMA Tip-1 hastası Bekir Bebek için hazırlanan yardım kampanyasında “Bekir Bebek’e destek ol umut ol” sloganıyla, bu yarış gününde kazanacakları tüm yarış ikramiyelerini Bekir Bebek’e bağışladılar."

Birleşik Krallık Newcastle yarışları iptal edildi

Öte yandan, Birleşik Krallık Newcastle yarışları iptal edildi. TJK'dan yapılan açıklamada, "Bugün Birleşik Krallık Newcastle Hipodromunda yapılacak yarışlar, pistin donması sebebiyle iptal edilmiştir. Bu koşular üzerine oynanan biletler iade edilmektedir" ifadelerine yer verildi. 

Senin için hazırladığımız haberler