Jordan'ın babasını öldüren kişi serbest kalıyor

20.08.2020 - 13:27 | Son Güncellenme: 20.08.2020 - 13:33

Son dakika NBA haberleri... Efsanevi basketbolcu Michael Jordan'ın babasını öldüren iki kişiden biri şartlı tahliye edilecek. İşte tüm detaylar...

Eren TUNCAY - AJANSSPOR

90'lı yılların efsane takımı Chicago Bulls'un yıldızı olan ve NBA tarihinin en iyi oyuncusu olarak gösterilen Micheal Jordan'ın babası James Jordan, 1993 yılında bir yol kenarında arabasında uyurken iki kişi tarafından vurularak öldürülmüştü.

Ömür boyu hapis cezası

Larry Demery ve Daniel Green adlı iki kişi, 1996 yılında birinci derece cinayetten suçlu bulunmuş ve Michael Jordan'ın babasını öldürmekten dolayı ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Larry Demery'nin, iyi halini sürdürmesi şartıyla, Kuzey Carolina Tahliye Sonrası Denetim ve Şartlı Tahliye Komisyonu tarafından 6 Ağustos 2023'te serbest bırakılması kararı onaylandı.

Yasa sonradan değişti

Kuzey Karolina'daki mevcut ceza yazasına göre 1 Ekim 1994 yılından sonra işlenen suçlar için şartlı tahlieyelere izin verilmiyor ancak iki katilden biri olan Larry Demery daha önceki yasaya göre hüküm giydiği için serbest kalmaya hak kazandı. Diğer suçlu Daniel Green ise 2021'e kadar şartlı tahliye hakkı kazanamayacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler