AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Son Dakika | Fenerbahçe'nin Görüştüğü Jorge Jesus İstanbul'a geliyor!

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 18 May 2022 - 15:12 / Son Güncelleme : 18 May 2022 - 22:44

Portekiz basını, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile telekonferans üzerinden görüşen teknik direktör Jorge Jesus'un İstanbul'a davet edildiğini yazdı. İşte detaylar.

AJANSSPOR DIŞ HABER

Portekiz medyasından O Jogo'nun haberine göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktör Jorge Jesus'u İstanbul'a davet etti. Portekizli teknik direktör hafta sonuna kadar İstanbul'a gelecek ve görüşmelere son nokta koyulacak.

Telekonferans görüşmesi yapıldı

Habere göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Jorge Jesus internet üzerinden video konferans yöntemiyle üçüncü kez görüşme yaptı. Görüşmede 2 yıllık sözleşme konusunda adımlar atıldı.

İstanbul'a davet edildi

Görüşmelerin olumlu gitmesi üzerine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jorge Jesus'u kulüp hakkında bilgi vermek için İstanbul'a davet etti. Jesus hafta sonuna kadar İstanbul'a gelerek Fenerbahçe hakkında bilgi alacak.

Maaş ve bonuslar konusunda uzlaşma yok

O Jogo'ya göre Fenerbahçe ile Jesus arasında resmi bir anlaşma bulunmuyor.  Sarı lacivertliler, maaş ve bonuslar konusunda  Portekizli teknik direktörle tam bir uzlaşmaya varamadı.

Anlaşma olursa resmi imza 1 Haziran'da

Jorge Jesus çalışmamasına karşın kurallar gereği Benfica'dan maaşını almaya devam ediyor. O yüzden yeni takımıyla resmi sözleşmeye ancak Benfica ile anlaşmasının bittiği 1 Haziran tarihinde imza atacak.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da sözleşmenin süresini kulüp başkanı olarak kalacağı süreyle sınırlamak istiyor. o yüzden Portekizli teknik direktöre 2 yıllık teklif verildiği belirtiliyor.

Ali Koç ile Jorge Jesus'un fotoğrafı çıkmıştı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Portekiz’e  giderek Lizbon’da Jorge Jesus’la bire bir görüşme yapmıştı. Görüşmelerde Jorge Jesus ile birlikte Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa da bulunmuş ve fotoğraf yayınlanmıştı.