Jose Mourinho, basın toplantısını yarıda kesti! İşte sebebi…

09.04.2021 - 23:00 | Son Güncellenme: 09.04.2021 - 23:03

Dış haberler… Tottenham Spurs teknik direktörü Jose Mourinho, Manchester United maçı öncesi düzenlenen basın toplantısını Prens Philip’in ölümü nedeniyle uzun tutmadı. İşte detaylar…

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Tottenham’ın tecrübeli teknik direktörü Jose Mourinho, bugün İngiltere Kraliyeti’nin önemli figürlerinden Prens Philip’in ölümü nedeniyle basın toplantısında futbol ağırlıklı konuşmadı. Daha önce Chelsea ve Manchester United gibi üst düzey İngiliz kulüplerini çalıştıran Mourinho, kraliyet ailesine derin saygı duyduğunu belirtip; yaşlı prensin ölümünü derinden hissettiğini söyledi.

Mourinho, “Kraliyet ailesine başsağlığı diliyorum…”

Krallığın, bugün ölümünü doğruladığı Prens Philip için Jose Mourinho’da bir şeyler söyleme fırsatına erişti. Merakla beklenen Manchester United maçı öncesi Prens Philip’in ölümü hakkında konuşan Mourinho, kraliyet ailesine başsağlığı diledi. Mourinho, “Dürüst olmak gerekirse kraliyet ailesine derin bir saygı duyuyorum. Bu duygu sadece bu ülkede duyulmuyor. Prens Philip’in ölümüne bir hayli üzüldüm. Çünkü aileye dair olumlu hislerim var. Çok üzülüyorum ama maalesef hayat böyle bir şey. Hayat devam ediyor.” dedi.

Tottenham zorlu Manchester United virajında

İngiltere Premier Lig’de uzun bir aradan sonra tekrar üst sıralar için oynayan Manchester United, ligin bütün dengelerini bozdu. Ancak, sezonun ilk maçında Tottenham, deplasmanda olmasına karşın United’ı 6-1’lik ezici skorla geçmişti. Portekizli Mourinho, Ben Davies ve Matt Doherty dışında eksikleri olmadığını söyleyip, takımının hazır olduğunu belirtti.

 

Senin için hazırladığımız haberler