Jose Mourinho: "Bir gün Fransa'da bir takım çalıştırmak isterim"

19 Şubat 2019 17:32- Son Güncelleme - 19 Şubat 2019 17:32
Google news abonelik

Manchester United ile problem yaşayarak yollarını ayıran Jose Mourinho gözünü Fransa'ya dikti.

Dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri olarak gösterilen Jose Mourinho, kariyerinde dört ülkede çalıştı: Portekiz, İtalya, İspanya ve İngiltere.

Bu dört ülkede tam 25 kupa kazanan ve son olarak Manchester United'dan kötü sonuçlar nedeniyle gönderilen Jose Mourinho açıklamalarda bulundu.

Portekizli teknik adam Fransa Ligi'nde hafta sonu oynanan ve golsüz sona eren Lille-Montpellier maçını takip etti.

Maç sonunda ülkesinin  röportaj veren Mourinho "Kariyerimde 4 farklı ülkede çalıştım. Farklı kültürleri tanımak, farklı futbol ortamlarını görmek harika bir duygu. Öğrenmeyi çok seviyorum. Bir gün Fransa'da bir takım çalıştırabilirim" açıklamasını yaptı.

Fransız Paul Pogba ile soğuk savaş

Jose Mourinho Manchester United kariyerinde Fransız orta saha oyuncusu Paul Pogba ile soğuk savaş halindeydi. Jose Mourinho'nun gidişi üzerine Pogba'nın performansı üst düzeye çıkmıştı.

56 yaşındaki teknik adam yeni bir takım arayışları için şu an rahat olduğunu, ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirdiğini söyledi.

Mourinho, Porto, Inter, Chelsea ve Real Madrid ile önemli başarılar kazandı. 2.5 yıl çalıştığı Manchester United'da EFL Kupası, Community Shield ve UEFA Avrupa Ligi'ni kaldırdı.

(TRT SPOR)