Jose Mourinho: "Trabzonspor, ne yapacaklarını bilen bir takım"

Orhan Gülek
18.08.2021 - 20:20 | Son Güncellenme: 18.08.2021 - 21:22

UEFA Konferans Ligi'nde Trabzonspor ile karşılaşacak Roma'da teknik direktör Jose Mourinho, maç öncesinde açıklamalarda bulundu

AJANSSPOR - HABER

UEFA Konferans Ligi'nde Trabzonspor ile karşılaşacak Roma'da teknik direktör Jose Mourinho, maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Portekizli teknik adam Mourinho, her iki takımında güçlü olacağını ve karşılaşmanın zor geçeceğini ifade etti.

"Her iki takımda üst düzey takım"

Mourinho "Konferans Ligi maçı olduğunu öncelikle düşünmüyorum. Herkes Konferans Ligi başladığında top takımların olmayacağını düşünüyordu, fakat bu Şampiyonlar Ligi maçı havasında olacak bir karşılaşma. Maalesef iki takımdan biri turu geçemeyecek gelecek hafta. Her iki takımda üst düzey takım gerçekten de." ifadelerini kullandı.

Karşılaşmada takımda değişiklik yapıp yapmayacağı sorusuna ise başarılı teknik adam şu cevabı verdi:

"Dzeko gidince korkma değil de endişe oldu"

"Doğru, onlar için tehlikeli gözükebilir fakat profilleri değişik. Gençler de. Oynayabilirler de. Eldor Shomurodov'u aldığımız da mutluluğumu saklayamam. Dzeko gidince korkma değil de endişe oldu. Ama Abraham'ı aldığımızda da bu beni rahatlattı. Abraham da birçok şey kazandı. Ligi ve Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. Potansiyeli olan bir oyuncu. Her ikisi de öyle. Belki büyük forvetlerle karşılaştırdığımız zaman tecrübeleri olmayabilir ama potansiyelleri olan golcüler."

"Chris, yüksek ihtimalle pazar günkü maçta da oynayamayacak"

"Chris Smalling sakatlandı, ufak bir sakatlık geçirdi. O çok çalıştı, ona güveniyorum. Küçük bir ağrı oldu. Genel anlamda çok çalışıyoruz. Arka planda görülmeyen çalışmalar da var. Sağlık ekibimiz bu tür sakatlıkları engellemek için çalışıyor. Ibanez ve Mancini de oynayabilir. Onlara da güveniyoruz. Chris ne yazık ki yüksek ihtimalle pazar günkü maçta da oynayamayacak. Ona güveniyoruz. İleri ki karşılaşmalar da onu oynatacağız."

"Roma yeni takım olmaya başladı"

"Kolay olmadı. Yen şeyler görüyoruz burada. Roma yeni takım olmaya başladı. Gözlemlediğim şey çalışma isteği oldu. Herkes gerçekten çok çalışıyor. Bu oyunculara pozitif anlamda yansıyor. Yarın maçtan sonra eve dönmeyeceğiz beraber kamp yapacağız. Fedakarlık yapmak lazım, herkes yapıyor bunu. Profesyonel bir ortam yaratmaya çalışıyor. Bu ortamı yaratmak için de kazanmamız lazım. Kazanmadan hiçbir şey elde edemiyorsunuz."

"Trabzonspor'a kesinlikle saygı duyuyoruz"

Trabzonspor'un çok güçlü ve tarihi bir kulüp olduğunun altını çizen Mourinho "Öncelikle tarih görüyorum Türkiye'de ve Avrupa'da şampiyon bir takım görüyorum. Büyük bir camia olduğunu hissediyoruz buraya gelirken. Organize bir takım görüyorum. Organize bir takım ve kaliteli bir hocayla başlıyor bir iş. Ne yapacaklarını bilen bir takım. 2 maçı da açıkçası kazanmak istiyoruz. Roma'ya bırakmak istemiyoruz işi. Trabzonspor'a kesinlikle saygı duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

"Kaliteli bir takım Trabzonspor"

"Gerçekten çok profesyonel oyuncular var Trabzonspor'da. Gervinho tam bir profesyonel. Marek Hamsik ve Gervinho yaşlarını göstermiyor, hızlı oyuncular. Gervinho, özgür ve tekniğini yansıtan bir oyuncu. Hamsik de ofansif ve defansif anlamda oyunu iyi kuruyor ve yönetiyor. Kaliteli bir takım Trabzonspor. Bu maç Konferans maçına benzemiyor. Bu maç Şampiyonlar Ligi ve Avrupa play-off'una benziyor."

"Bakasetas iyi bir oyuncu"

Trabzonspor'da özellikle bir oyuncu için tedbir almadıklarını, çünkü rakibin takım oyunu oynadığını dile getiren Mourinho "Takım oyunu oynadıkları için bir oyuncuya karşı önlem almadık. Cornelius oynayınca nasıl bir tavır sergileyecekler bilmiyoruz. Bakasetas iyi bir oyuncu. Trabzonspor defanstan başlayarak oyun kuruyor. Bekler de aynı şekilde oyun kurmaya yardımcı oluyorlar. Özellikle takım oyunu oynadıkları için bir oyuncuya önlem almadık." diyerek sözlerini tamamladı.

Senin için hazırladığımız haberler