Josef, FIFA'lık oluyor! Başkana sert sözler...

Al Ahli kulübü, sözleşmesini tek taraflı feshederek Beşiktaş’a imza atan Josef de Souza’yla ilgili bir açıklama yayımladı. Brezilyalı orta saha FIFA’lık oluyor. İşte detaylar...
19 Eylül 2020 08:36- Son Güncelleme - 19 Eylül 2020 08:38
Google news abonelik

HABER-AJANSSPOR

Yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle kulübü Al Ahli ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Josef, ardından Beşiktaş’a imza atmıştı. Ancak Suudi ekibi lisans için gerekli belgeleri göndermedi. Kulüp sözleşmenin haksız yere feshedildiğini savunuyor.

Al Ahli’den yapılan açıklamaya göre Josef, Haziran 2021’de bitecek sözleşmesini ihlal etti. Oyuncuya bütün ödemelerin yapıldığı ve konunun FIFA’ya taşınacağı bildirildi.

Josef ise bu tweetin altına cevap yazdı. Al Ahli kulübünün imzaladıkları anlaşmayı neden kendilerine göstermediğini soran deneyimli orta saha, “Sözleşmeyi feshetmeden önce defalarca ödeme yapılması için yazdığımız e-postaları neden göstermiyorsunuz? Ne yazık ki kulübü yöneten kişi bir amatör. Kulüp büyük bir kulüp fakat yönetim Al Ahli’yi küçük yapıyor” ifadelerini kullandı.

Josef bu cevabın ardından Al Ahli taraftarlarına teşekkür ettiği bir tweet de paylaştı.

Beşiktaş’la idmanlara devam eden Josef’in henüz lisansı çıkmadı. Siyah beyazlılar sorunu kısa vadede geçici lisans çıkararak çözmeyi planlıyor.