Beşiktaşlı Josef de Souz'dan Depremzedelere Kan Bağışı

Ajansspor
07.02.2023 - 19:19 | Son Güncellenme: 07.02.2023 - 20:10

Türkiye'yi yasa boğan deprem için herkes seferber oldu. Beşiktaşlı Josef de Souza da kulübün yardım kampanyasına destek verip, kan bağışında bulundu..

AJANSSPOR HABER

Türkiye, her toplumsal afette olduğu gibi ülkeyi sarsan Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremde de tek yürek oldu. Sade vatandaştan sivil toplum kuruluşlarına, belediyelerden spor kulüplerine kadar herkes depremzedelerle dayanışma içine girdi. Beşiktaş Kulübü de Vodafone Park'ta bir alan oluşturup yardımları topladı. Siyah beyazlıların Brezilyalı yıldızı Josef de Souza da destek verdi.

Çebi: El ele altından kalkacağız

Vodafone Park’ta Deprem Yardım Merkezi ile Türk Kızılay’a ait kan bağışı merkezini ziyaret eden Ahmet Nur Çebi, "Birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bir dönemdeyiz. El ele verip bunun altından kalkacağız. Konu vatan ve millet olduğunda spor kulüpleri ne yapabileceklerini iyi biliyorlar. Kulüpler olarak hızlıca reaksiyon gösterdik" dedi.  

Fenerbahçe ve Galatasaray'a teşekkür

Kampanya düzenleyen ezeli rakiplerine de teşekkür eden Çebi, "Beşiktaşlı kardeşlerimiz yardımlarını Vodafone Park’a getirebilirler ya da Fenerbahçe ile Galatasaray’ın stadyumlarına bırakabilirler. Bu tüm dünyaya bir ders olsun. Türk halkı gerektiğinde tek yumruk olmayı her daim becerecektir. Temenni ediyorum ki kayıplarımız son bulur" dedi.

İlgini Çekebilir
Valencia'dan depremzedeye yardım
Habere Git

Futbolcular da yardım merkezinde

Beşiktaşlı futbolcular da Vodafone Park'a gelerek destekde ulundu. Josef de Souza, Tayyip Talha Sanuç, Kerem Atakan Kesgin, Emrecan Uzunhan, Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımımızın sporcusu Seda Nur İncik ile eski siyah beyazlı futbolcu Amaral, yardım merkezini ziyaret etti. Bir süre koli yapımına yardım eden Josef, Kızılay'a depremzedeler için kan bağışında bulundu. 

Josef: On dakikada bir düşünüyorum

Josef de Souza, depremde hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, "Her on dakikada bir aklıma geliyor ve her on dakikada bir göçük altında olan vatandaşlarımız için dua ediyorum. Allah'ın onlara yardım etmesini, güç kuvvet vermesini ve hayatta kalmalarını diliyorum. Kötü günlerde bizim karakterimiz ortaya çıkar. Türk milletini gerçekten çok tebrik ediyorum. Tüm kulüplerin birleşmesi, beraber yardım etmeleri, birlik olmaları çok güzel. Biliyorum ki Türkiye bu birliktelikle bu kötü günleri atlatacak" dedi.

Amaral 20 yıl sonra geldi yardıma koştu

2002-03 sezonunda Beşiktaş forması giyen Amaral da yaptığı açıklamada, “20 sene sonra geliyorum Türkiye'ye. Buraya geldiğimde çok mutlu olmak isterdim. Ama maalesef çok kötü bir anda geliyorum. Burada Brezilya vatandaşlarını temsil ediyorum. Brezilyalılar olarak da Türkiye'nin yanındayız" diye konuştu.

İlgini Çekebilir
Antalyaspor’un afet bölgesine yardımları devam ediyor
Habere Git

"Evde oturmak içimize sinmedi"

Siyah beyazlı takıma bu sezon katılan stoper Tayyip Talha Sanuç ise çok üzgün olduklarını belirterek, "Evde oturup boş boş oturmak istemedik. Burada gelip elimizden ne gelirse, ne olabilirse yapmak istiyoruz" dedi. Bir diğer genç stoper Emrecan Uzunhan da, "Evde oturmak pek içimize sinmedi. Elimizden geldiğince yardım etmek için bugün buraya geldik. Umarım ufak da olsa faydamız dokunur" dedi.

Kerem Atakan :"Kulüp ayrımı kalmadı"

Beşiktaş'a Sivasspor'dan bu sezon katılan bir diğer isim Kerem Atakan Kesgin de "Biz de elimizden geldiği kadar hem maddi hem de manevi bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Zaten artık takım ayrımı kalmadı, herkes birleşti. Hep birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Şu an enkazda olan vatandaşlarımızın da bir an önce kurtulmasını temenni ediyorum" dedi. Beşiktaşlı kadın futbolcu Seda Nur İncik ise, "Kadın Futbol Takımı olarak elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Çok üzgünüz. Küçük büyük demeden herkesin yardım etmesini istiyoruz. Şu an kulüp isimlerinin önemi yok" diye konuştu. 

Senin için hazırladığımız haberler