Kaan Ayhan, Galatasaray'ın kapısından nasıl döndü?

01.08.2020 - 13:10 | Son Güncellenme: 01.08.2020 - 13:15

Son dakika Galatasaray, Kaan Ayhan transfer haberleri... Kaan Ayhan, Galatasaray'ın kapısından nasıl döndü? Sarı-kırmızılı takım milli futbolcuyu kadrosuna katabilecek mi? Son hamlesi ne olacak? İşte detaylar...

Kaan Ayhan, Galatasaray'ın kapısından nasıl döndü?

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Milli futbolcu Kaan Ayhan, Galatasaray'ı tercih etse de transferi gerçekleşmedi. Henüz son söz söylenmese de transfer zora girdi. Fenerbahçe'nin de ilgilendiği Kaan Ayhan hangi takıma gidecek? Galatasaray'ın son hamlesi ne olacak?

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in geçen yıldan bu yana ısrarla istediği Kaan Ayhan, geçen hafta Cimbom’un kapısına kadar geldi. Fenerbahçe’nin de devreye girmesine rağmen yaklaşık 1.3 milyon Euro maaşla Galatasaray’ı tercih eden milli oyuncunun transferinde tek yapılması gereken 31 Temmuz Cuma gününe kadar Kaan’ın 2.5 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini Fortuna Düsselfdorf’a yatırmaktı. Ancak Galatasaray’ın bir anda çıkaracağı bu kadar nakit parası yoktu. Üstüne üstlük Galatasaray’ın hesabına aktarılacak para da bloke riski taşıyordu.

Yöneticiler bayram ziyaretine gitti

Bu riski bertaraf etmek için yöneticilerin geçici olarak bu parayı karşılaması gerekiyordu. Kaan Ayhan transferi için çalışmalar dün de sürdü ama uzaktan... Zira ikinci başkan Abdurrahim Albayrak bayram için aile ziyaretinde, başkan yardımcılarından Yusuf Günay memleketi Sinop’ta, Kaan Kançal da İzmir’deydi.

Pazartesi bir hamle daha olabilir

Galatasaray’ın son bir hamle yapıp Fortuna Düsseldorf ile anlaşarak, opsiyon süresini Pazartesi gününe kadar uzattığı da yönetime yakın kaynaklardan tarafından iddia ediliyor. Ancak Kaan Ayhan cephesinin de İtalyan ekibi Sassuolo’ya söz verdiği öğrenildi. Galatasaray’ın transferi buradan çevirmesi oldukça zor gözüküyor.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler