"Kaan'a transferde engel çıkarmak istemedik"

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer gündemine gelen Kaan Ayhan, Düsseldorf'tan Sassuolo'ya gitti. Kaan Ayhan'ın transfer maliyeti belli oldu mu? Düsseldorf'tan bir açıklama var.
16 Ağustos 2020 18:19- Son Güncelleme - 16 Ağustos 2020 18:29
Google news abonelik
"Kaan'a transferde engel çıkarmak istemedik"

DIŞ HABER-AJANSSPOR

Almanya Ligi'nde Fortuna Düsseldorf forması giyen milli stoper Kaan Ayhan, İtalyan ekibi Sassuolo'ya transfer oldu. Düsseldorf Spor Direktörü Uwe Klein'den transferle ilgili bir açıklama geldi. Düsseldorf, Kaan Ayhan transferi sonrası ne düşünüyor? Yanıtı haberde...

"Tutarlılık ve finansal açıdan çok memnunuz"

Uwe Klein, "Sassuolo ile anlaşma yaptığımız için çok mutluyuz. Sadece bu transferde olan tutarlılığımız için değil, finansal açıdan da çok memnun olduğumuzu söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

"Kaan Ayhan'ın önüne engel çıkarmak istemediğimizi defalarca söyledik"

Ayrıca Klein, "Son haftalarda Kaan Ayhan'ın önüne herhangi bir engel koymak istemediğimizi defalarca söyledik. Fortuna'da genç oyuncuların ne kadar gelişebileceğinin mükemmel bir örneği olan Kaan Ayhan'a da temennilerinden dolayı teşekkür ederiz. Profesyonel hayatında başarılar dileriz" diye konuştu.

Kaan Ayhan'ın maliyetinin 2.75 milyon Euro olduğu gündemde

Kaan Ayhan'ın sözleşmesi 30 Temmuz'da sona ermişti. Almanya doğumlu milli futbolcu, 2016 yılında Schalke'den Düsseldorf'a 500 bin Euro karşılığında transfer olmuştu. Bu arada Kaan Ayhan'ın Sassuolo'ya transfer maliyetinin 2.75 milyon Euro olduğu kulüp tarafından açıklanmasa da Alman basınında yer buldu.