"Kadıköy'de bize o maçı tribünden izlettirmediler"

5 Nisan 2020 12:15- Son Güncelleme - 5 Nisan 2020 12:15
Google news abonelik

Türk futbol tarihinin bir dönemine damga vurmuş Galatasaray kadrosunun içinde yer aldı. Büyük umutlarla gelmişti. Fazla süre alamasa da ismi hafızalara kazındı. Giderken hiçbir zorluk çıkarmadı, para pul hiçbir şey; tazminatını da istemedi. Şimdilerde 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'da Yiğit Gökoğlan.

Burhan Can Terzi-Ajansspor

İNSANLIĞIMIZI DA GELİŞTİRDİ

‪2011-2012‬ sezonunun ortasında Florya'nın yolunu tutan dönemin genç futbolcusu, “Abdurrahim abi çok emek harcadı transferimde tekrar teşekkür ediyorum. Ben de her Türk genci gibi hayalini kuruyordum o armayı taşımayı. Galatasaray'a gittiğim zaman hayallerimin fazlasını gördüm. Ujfalusi'ler, Baros'lar, Elmander'ler çok güzel ağabeylik yaptılar. Karakter anlamında, insan anlamında da eğitildik. Her anlamda geliştirdi orası bizi” sözleriyle anlatıyor o günleri.

IŞIKLARIN KAPANMASI DAHA İYİ OLDU

‪2011-2012‬ sezonun son haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Kadıköy'de oynanan süper finali maçında Yiğit Gökoğlan da oradaydı ama maç kadrosunda değildi. O günü anlatan Yiğit Gökoğlan, “Bize tribünden yer vermediler. Aşağıda soyunma odasında televizyondan maçı takip ettik. Yekta abi vardı, Elmander geldi. Ufuk abi vardı, Sercan, Mehmet Batdal... İçeride abiler 180 nabızla oynuyorsa bizim de nabız ‪180-190‬ atıyordu. Anlatılmaz yaşanır. Yekta abi bayrağı alıp çıkmıştı görevliler üzerine çullandı, ışıklar kapandı. O ışıkların kapatılması daha bi güzel yaptı bence. Fotoğrafçı abilerimizin flaşlarıyla 1 saate yakın kupayla poz verdik. Çok güzel, çok keyifliydi” dedi.

TERİM'İN KAPISINI BEN ÇALDIM

TERİM'İN KAPISINI BEN ÇALDIM

İlk sezonda süre alsa da bir sonraki sezon Orduspor'a kiralanan Yiğit Gökoğlan, kiralama sürecinin ise şu şekilde geliştiğini söyledi: “O sezon başı Hamit abi ile Amrabat'ı almıştık. Ben de kendimi check edip süre alamayacağımı düşünüp hocanın kapısını çaldım. Sağ olsun hocam git dememişti bana o zamana kadar. Ben kendisine dedim kiralık gidip dönsem daha iyi olur mu diye izni ben istedim. Kapısı 7/24 açıktı hepimize. O da izin verdi. Ordu'ya gidiş sürecim öyle oldu.”

TERİM YİNE KAL DEDİ

Ordu sürecine değinen Gökoğlan, “Hector Cuper, güce dayanan bir oyun mantalitesi vardı. Uzun bir süre yedek kalmıştım. Onun bir sıkıntısını yaşamıştım, sürekli kapısını çalıyordum. Devre arası oradan da ayrılmayı düşündüm ama kal dediler, sonra karın kasım yırtıldı. Sıkıntılı geçen bir sezondu. 2013'te döndüğümde Fatih Hoca yine kal dedi” diye konuştu.

DROGBA İLE NASILSA BENİMLE DE ÖYLEYDİ

Mancini ile problem yaşayıp yaşamadığını sorduğumuz Gökoğlan, “Mancini'nin, Sneijder'le, Drogba'yla iletişimi nasılsa benimle de aynıydı. Performans açısından diğerlerini yakalayamadığım için devre arası Erciyes'e gittim” diye cevap verdi.

KADRO DIŞI DÖNEMİ

KADRO DIŞI DÖNEMİ

Galatasaray'da kadro dışı kaldığı Prandelli sorduğumuz tecrübeli futbolcu, “Florya'da teste girdik ama kampa alınmadık. Bize sadece kadro dışı olduğumuz söylendi. O 6 ay ne yazık ki A2'de geçti. Hamza hoca olduğu geldiği zaman da diyalog olmadı devre arasını beklemek zorunda kaldık” dedi.

TAZMİNATSIZ AYRILMAYI BEN İSTEDİM

2015'te Galatasaray'dan tazminat istemeden ayrılan Yiğit Gökoğlan, “Tazminatsız ayrılmayı ben talep ettim. Sonuçta Abdürrahim abi ile bir geçmişimiz vardı. İlk geldiğim zaman çok güzel karşılamışlardı beni dört dörtlük. Ben çalışmaya devam edip kazanırım, kaybederim o benim kendi tercihimdi. Dostane bir şekilde ayrıldığım için de memnunum. Kariyerimde hiç pişmanlığım yok. 80 milyonluk ülkede böyle fırsatlar kaç kere çıkar? Ben çok mutluyum kısa dönem de olsa Fatih Terim gibi, Drogba, Elmander, Selçuk abi, Burak abi gibi insanlarla çalışmak çok keyifliydi. Hiç pişmanlığım yok” diye konuştu.

TERİM KADAR İNANSALAR ŞAMPİYON LİGİNDE FİNAL OYNAR

Devre arasında soyunma odasına girdiklerinde ya da maç bittikten Fatih Terim'in çok fazla konuşmasına gerek kalmadığını kaydeden Gökoğlan, "Sana zaten bir cümle değil iki kelimeyle bile hissettiriyor duyguyu. Dinlenmeye giriyoruz ama nabız hiç inmiyor soyunma odasında hocayla iki muhabbet nabız hep yüksekte (Gülüyor). Onun sert mizacından ziyade babacan tavrı, o inancı... Zaten onun kadar inansa takım Şampiyonlar Ligi'nde final oynar" dedi.

YİĞİT GÖKOĞLAN'DAN İNCİLER

YİĞİT GÖKOĞLAN'DAN İNCİLER

-Gördüğüm en sıcak kanlı yıldız Drogba diyebilirim. O kadar çok kanatlarını açıyordu ki bütün futbolcu arkadaşlarına. Yine Ujfalusi, Elmander, Baros, Riera herkes çok iyiydi.

-En yetenekli oyuncu Engin Baytar

-Bir futbolcu olarak değil insan olarak mutlu olurum Arda Turan'ın Galatasaray'a dönmesine.

Bu gol nasıl kaçar