Kadın judocular Balıkesir’de olimpiyatlara hazırlanıyor

16 Şubat 2018 17:03- Son Güncelleme - 16 Şubat 2018 17:03
Google news abonelik

Judo Kadın Milli Takımı, martta Polonya ve Fas’ta, nisan ayında da Antalya’da yapılacak uluslararası müsabakalara Balıkesir’de yapılacak kampta hazırlanıyor. 

Judo Kadın Milli takım Antrenörü Timur Bizsan, 2018 yılı boyunca sürecek kamp ve şampiyonaların peş peşe geldiğini, olimpiyatlar için mayıs ayından sonra kota müsabakaları başlayacağını belirtti. Aralık ayındaki Bolu kampı, sonrasında da Edremit kampının çok verimli geçtiğini, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında, Akdeniz Oyunları'nda büyük hedeflerinin olduğunu kaydeden Bizsan, “2 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Balıkesir’in Edremit ilçesinde kampta çalışmalar yapıyoruz. Bu arada Balıkesir’e geldik ve buradaki Judocu arkadaşlarımızla birlikte çalışalım istedik. Olimpiyat hazırlıklarını sürdürüyoruz. 3-4 Mart tarihlerinde Polonya’da yapılacak bir müsabaka var. Bir hafta sonra da Fas’ta yapılacak müsabakaya katılacağız. Orada yapılacak maçlar için sıkı şekilde hazırlanıyoruz. Mayıs itibarıyla olimpiyata puan veren maçlar başlayacak. Buradan yüksek puan ve başarıyla dönmek için çabalıyoruz. Nisan ayında bir Avrupa şampiyonası, yine nisan ayında Türkiye’de Antalya’da yapılacak Grand Prix var. Biz verimli bir kamp geçirdik. Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü’nün de büyük katkıları oldu. Balıkesirli sporcularla antrenman yaptık. 8 kişi Polonya’ya gideceğiz. Buradaki müsabakalardan iyi sonuçlarla dönmeyi hedefliyoruz. Fas’taki karşılaşmalara 2 sporcuyla katılacağız ve ikisinin de madalya şansı çok yüksek. Nisan ayında ülkemizde yapılacak Grand Prix’te şimdiye kadar alınan sonuçların çok üstünde bir başarı bekliyorum. Hedefimizde madalyalar var. Tabi bu çalışmaların asıl amacı, sporcularımızı olimpiyatlara en iyi şekilde hazırlamak” dedi.
Türkiye Judo Federasyonu Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Kaynak, “Milli sporcularımız Balıkesir’de kamp yapıyor. Bir aylık bir kamp süresi var. Çalışmaların gayet verimli olduğunu izledim. Antrenör arkadaşlarımızın söylediği gibi önümüzdeki müsabakalarda büyük başarılar bekliyoruz. Avrupa ve dünya çapında başarılar eldi etmiş sporcularımız var. Judo Federasyonu olarak imkanlarımızı olimpik mille takıma seferber ettik. Sporcularımız uyum içinde çalışıyor. Hepsinin hedeflerine ulaşacağına inanıyoruz. Bu takımın içinden olimpiyatlara gidecek çok sporcumuz var. Hepsinin yolları açık, başarıları daim olsun” diye konuştu.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!