Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası heyecanı sona erdi!

27.01.2018 - 15:46 | Son Güncellenme: 27.01.2018 - 15:46

Nevşehir’de düzenlenen ıldız, Genç ve Büyük Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi. Türkiye Boks Federasyonu’nun organize ettiği şampiyonada 132 sporcu dereceye girdi. Organizasyon sorumlusu İsmail Nazlı, şampiyonaya dair değerlendirmelerde bulundu.

 

 Vize almak için mücadele edecekler

Gençler kategorisinde dereceye giren sporcular, Genç Kadınlar Kategorisi’nde Nisan ayında İtalya'da yapılacak Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda yer alarak 2018 yılında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları’na vize almak için mücadele edecekler. Büyük kadınlar kategorisinde madalya kazanan isimler ise yıl içerisinde hem Avrupa hem de Dünya şampiyonasında Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.

“Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız”

Şampiyona sonrası açıklamalarda bulunan Boks Federasyonu Organizasyonlar Sorumlusu İsmail Nazlı, “Türkiye Boks Federasyonu tarafından ferdi yıldız, genç ve büyükler boks şampiyonası sona erdi. Burada 132 sporcu dereceye girdi. Bu dereceye giren sporcular haricinde burada gelecek vaat eden sporcularda tenkil kurulumuz tarafından takibe alındı. Daha sonra yapılacak olan kamplarda bütün sporcularımızı değerlendireceğiz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için en şekilde çalışacağız” dedi.

Dereceye giren sporculara ödülleri verildi

Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nun ev sahipliğindeki organizasyonda 54 ilden 597 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonun final müsabakalarında dereceye giren sporculara ödüller Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Acıgöl Kaymakamı Ömer Kundakçı, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüler, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Durali Akpınar ve Remzi Yılmaz tarafından verildi.

Senin için hazırladığımız haberler