AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kalinic'in menajeri açıkladı: "Beşiktaş'a transfer olmadı çünkü..."

İlk Yayınlanma : 16 Eki 2020 - 09:18 / Son Güncelleme : 16 Eki 2020 - 09:21

Nikola Kalinic'in menajeri Tomislav Erceg, golcü futbolcunun Beşiktaş'a neden transfer olmadığını açıkladı. Erceg, Vida'nın Kalinic'i arayarak Beşiktaş'a gelmemesini söylediği haberlerine de yanıt verdi. Kalinic neden Beşiktaş'a değil Verona'ya transfer oldu? İşte yanıtı...

Kalinic'in menajeri açıkladı: "Beşiktaş'a transfer olmadı çünkü..."

AJANSSPOR

Yaz transfer döneminde Beşiktaş ile sıkça anılan Nikola Kalinic’in menajeri Tomislav Erceg, futbolcunun siyah-beyazlılara neden gelmediğini açıkladı. Kalinic, Beşiktaş’ı neden tercih etmedi? İşte yanıtı…

Kalinic’in menajeri: ”Beşiktaş, araya başkalarını koyup, onlarla konuşmayı tercih etti"

Fanatik’e konuşan Erceg, Beşiktaş’ın kendileriyle temas geçtiğini ifade ederek, “Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Ancak Kalinic transferinde araya başkalarını koyup, onlarla konuşmayı tercih ettiler. Sadece bir kez kulüpten bir yönetici benimle temasa geçti. Hocaları Sergen Yalçın da onu aradı ve takımda görmek istediğini söyledi. Ben bütün kulüplere saygı duyuyorum. Seçim yaparken bazı kriterleri de göz önünde bulundurmamız gerekti. Beşiktaş’ta ekonomik problemler var, bu sezona iyi başlamadılar. Aynı zamanda Avrupa’da da yoklar. Bunlar herkesin bildiği şeyler. Bu süreçte başka ülkelerden de teklifler aldık ve sonuç olarak tercihimizi Verona’dan yana kullandık. Ayrıca Beşiktaş da bu süreçte başka forvetlerle ilgilendi ancak bunun sonucunda kimseyi alamamalarına şaşırdım” ifadelerini kullandı.

“Kalinic’in doğru karar verdiğini düşünüyoruz”

Futbolcunun Türk futbolunu yakından takip ettiğini söyleyen menajer, “Oyuncum, Türk futbolunu yakından tanıyor. Geçmişte Türkiye’deki diğer kulüplerden de transfer teklifi almıştı. Ancak bir seçim yaparken, kendisini rahat hissetmesi gerekiyordu. Doğru bir karar verdiğini düşünüyoruz.” ‘Büyük paralar asla istemedik’ dedi.

Kalinic, Beşiktaş’tan özel isteklerde bulundu mu?

Kalinic’in Beşiktaş’tan özel isteklerde bulunmadığını söyleyen Erceg, ”Türk basınındaki haberleri ben de gördüm. Beşiktaş’tan garanti ücret, bonus ve uçak bileti gibi isteklerimiz olduğu yazıldı. Bunların hiçbiri doğru değil. Eğer bana inanmıyorsanız, aynı soruyu Beşiktaş’a da sorabilirsiniz” diye konuştu.

“Domagoj Vida, buraya gelme demedi”

Hatırlanacağı gibi Domagoj Vida’nın vatandaşı Kalinic’e Beşiktaş’taki mali olumsuzlukları anlattığı ve transfere engel olduğu iddialarına da futbolcunun menajeri şu yanıtı verdi:

“Kalinic gibi onu da iyi tanıyorum. Bu transfer sürecinde, Kalinic’i arayarak, ‘Buraya gelme, paranı alamazsın’ gibi bir şey asla söylemedi.”