"Kalite anlamında Fenerbahçe, Beşiktaş'tan daha iyi"

22 Aralık 2019 21:52- Son Güncelleme - 22 Aralık 2019 22:03
Google news abonelik

Süper Lig'in 16. hafta mücadelesinde Fenerbahçe, sahasında Beşiktaş'ı 3-1 mağlup etti. Maçın ardından beIN SPORTS yorumcularından Önder Özen ve Metin Tekin değerlendirmelerde bulundu.

Özen ve Tekin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

ÖNDER ÖZEN: Fenerbahçe her şeyi doğru yaptı diyebiliriz. Belirgin bir kalite farkı vardı. Serdar savunma performansıyla, Gustavo iki yönüyle, Vedat hücumda farkını gösterdi. Ozan yüksek form göstererek bana göre maçın yıldızı oldu. Beşiktaş bugün bunları gösteremedi. Beşiktaş kalibresinde görünmedi birçok futbolcu.

Ozan'ın attığı golde Fenerbahçe topu 1.5 saniyede geri aldı. Bu önemliydi. Kadıköy'de Fenerbahçe'yi savaştırırsanız kazanır. Fenerbahçe'yi oyuna davet ederseniz maça ortak olabilirsiniz. Buna Beşiktaş davetiye çıkardı. Fenerbahçe savaşında burada kaybetmiyor.

Beşiktaş içinde Ljajic ve Oğuzhan'ın olduğu bir kadroyla başlasaydı, gel oynayalım demiş olacaktı. Bunların olmadığı bir kadroyla çıkarsanız, gelin savaşalım demektir. Burada Fenerbahçe böyle maç vermez. Belirgin de bir fark var. Ozan sezonun oyununu oynadı, sadece attığı gol için demiyorum. Özgüveni almış, seyirci belirlemiş. Bugün 22 kişiyi yönetmiş gibi göründü. Belirgin bir fark attı, Gustavo ile birlikte.

Beşiktaş aldığı her 10 toptan üçünü Fenerbahçe'ye attı. Fenerbahçe, tempo ve kalite olarak Beşiktaş'tan daha iyi. Bu kadar da top verirsen kazanma şansın kalmıyor. Abdullah Avcı'nın stratejilerini beğenirim ama bu maç adına yanlıştı, ben doğru bulmadım.

Ersun Yanal kırılmış, kime kırıldı bilmiyorum. Oyuncularına kırılmadığına eminim. Taraftar çok ciddi alkışladı. Tribünle de alakalı değil gibi. Kırgınsa da devre bitimini beklemek çıkması muhtemel bir krize de engel olurdu. Deneyimli bir teknik adamın 16.haftada rüzgara kapılmasını doğru bulmadım, zamanlama doğru değil.

METİN TEKİN: Hakemlerin belirlediği bir oyunsa futbol, bu kadar para harcamaya gerek yok. Zaten kulüpler borç içinde. Böyle bir şey yok... Fenerbahçe, bugün oyunla üstündü. Bu oyun her zaman Fenerbahçe'ye maç kazandırır mı, zor. Sosyal medyada penaltı verilmedi vs. dendi. Beşiktaş'ta Karius da Abdullah Avcı da bunlara değinmedi. Bunlar çok önemli. Ali Koç'un küfürle ilgili olarak yaptığı açıklamaları değerli buluyorum.

Fenerbahçe, öne geçtiği anda Beşiktaş'ın oyun planı bitti. Ljajic'in girmesi gerekiyordu.

Emre, umuyorum ki 2020 Avrupa Şampiyonası'nda oynar ama her zaman böyle maçlarda oynayamaz. Ancak bunun kararını vermek çok zor.

Bu meslek her zaman eleştiri alacğaınız bir meslek. Kamuoyunda yapılan bütün yorumlar eleştiriye açıktır. Bizim işimiz de kamuoyuna açıktır. Yanlış görüp yanlış yorumlayabiliriz. Eleştirilir.