Sarp Yalçınkaya Duyurdu! Karacabey'e Destek Yok, Tüm Hedef Aliağa FK!

Akın Ungan
01.07.2023 - 17:56 | Son Güncellenme: 01.07.2023 - 18:05

Karacabey Belesiyespor'un yüzde 51'ine sahip olan Sarp Yalçınkaya, kulüp ile ilgili faaliyette bulunmayacağını, Aliağa FK yatırımlarına yöneleceğini açıkladı.

Sarp Yalçınkaya Duyurdu! Karacabey'e Destek Yok, Tüm Hedef Aliağa FK!

Nazım TÜRKNAS - AJANSSPOR

Karacabey Belediyespor kulübünün % 51’lik hissesine sahip olan iş insanı Sarp Yalçınkaya, artık tüm gücünü TFF 3. Lig'in yeni temsilcisi Aliağa Futbol Kulübü için harcayacağını, Karacabey Belediyespor ile ilgili hiçbir faaliyette bulunmayacaklarını açıkladı.

Karabey'e tek destek Yalçınkaya'dan

Karacabey Belediyespor için 2 yıldır maddi-manevi tüm katkıyı kendilerinin yaptığını ancak belediyenin kendi mali sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade eden Yalçınkaya, bu işin sürdürülebilirliğinin kalmadığını belirtti.

Fenerbahçe ile birliktelik son buldu

Ayrıca kendilerine ait hisselerin alıcı olması halinde devir işlemine hazır olduklarını, Fenerbahçe Spor Kulübü ile yapılacak birlikteliğin son bulduğunu sözlerine ekledi.

İlgini Çekebilir
Arda Güler-Barcelona görüşmesinin detayları belli oldu!
Habere Git

Artık tüm desteğini Aliağa'ya verecek

Öte yandan İzmirli bir iş insanı olması ve iş yerlerinin İzmir’in Aliağa ilçesinde olması sebebiyle özellikle Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağa Futbol Kulübü Başkanı Kamil Önal tarafından kulübün organizasyonuna davet edildiğini, kendisine çok sıcak ve samimi yaklaşıldığını, bu yaklaşım neticesinde tüm desteğini artık sarı-siyahlılara vereceğini ifade etti.

Hedef TFF 3. Lig'de şampiyonluk

Aliağa Futbol Kulübü'ne vereceği katkının bir kıstası olmadığını ve kulübün kesinlikle TFF 3. Lig'de şampiyonluğa ulaşacak bir kadroya sahip olmasını hedeflediğini, bu hedef doğrultusunda ise hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını açıkladı. 

Karacabey play-offlara kalamadı

Karacabey Belediyespor geçen sezon TFF 2. Lig Gırmızı Grup'ta yer almış, topladığı 68 puanla ligi 7. sırada bitirerek play-of’lara kalamamıştı.

İlgini Çekebilir
Augsburg'un Berisha kararı belli oldu! Fenerbahçe zarar etti...
Habere Git

Aliağa BAL'ı lider bitirdi

Aliağa Futbol Kulübü ise Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10. Grup'u 63 puanla lider bitirmiş ve direkt olarak TFF 3. Lig'e yükselmişti.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler