AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Karagümrük - Antalyaspor polemiğinde son perde!

İlk Yayınlanma : 03 May 2021 - 12:50 / Son Güncelleme : 03 May 2021 - 12:56

Karagümrük, ligde iç sahadaki son maçını Antalyaspor ile oynadı. Karagümrük ile Antalyaspor arasındaki gerginlik sürüyor. İşte Karagümrük'ün açıklaması...

Karagümrük - Antalyaspor polemiğinde son perde!

AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Süper Lig'de sezon boyunca stadı ve tesisi olmadan mücadele eden Karagümrük, resmi bir açıklama yayınladı. Kulüp, son günlerde yapılan yorumlar üzerine devletin resmi makamlarına çağrıda bulunurken, "Devletimizin adaletine ve büyüklüğüne güveniyoruz" denildi. 

Antalyaspor'a sert sözler

Yıllar sonra Süper Lig'e yükselen ve ilk sezonunda başarılı bir performans sergileyen Karagümrük, stat ve tesis konusunda serzenişte bulundu. Kulüp tarafından, "Futbol topunu Karagümrük'ten 50 sene sonra tanımış bazı şehirlerin ilgilileri" denilerek tepki gösterilen açıklamada, stat ve tesis konusunda devlete olan güven de yinelendi.

Karagümrük'ün açıklaması şu şekilde:

"Bildiğiniz gibi ülkemizdeki tüm stadyumlar devletimiz tarafından, (1, 2 istisna hariç) devlet arazilerine yapılmıştır. Bugün bile birçok kulüp statlara bakamayacağı için bir kısmı belediyelere, bir kısmı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne kalmıştır. Durum böyle olduğu halde, futbol topunu Karagümrük'ten 50 yıl sonra tanımış bazı şehirlerin ilgilileri, bizim stadımız yok diye küçümseyen açıklamalar yapmış, bazıları da daha da ileriye giderek ligden düşürülmemiz gerektiğini söylemiştir. Bizim stadımız, tesisimiz yok, doğrudur. Biz sizinle bu şartlar altında mücadele ediyoruz. Bizim stadımız ve tesisimiz olduğu zaman sizin temsilci veya taraftarı olduğunuz kulüpler bizimle mücadele edemeyecekler! Bizler devletimizin büyüklüğüne ve adaletine sonsuz güveniyoruz. Sabırla sıramızı bekliyoruz. Elbet bizim de stadımız yapılacak, tesisimiz için gerekli arazi tahsis edilecektir. En derin saygılarımızla kamuoyununu bilgisine sunarız."

ANTALYASPOR BAŞKANI MUSTAFA YILMAZ KARAGÜMRÜK İLE İLGİLİ NE DEMİŞTİ?

Karagümrük - Antalyaspor maçında ortalık karışmıştı