Karagümrük, Erzurumspor maçını nerede oynayacak?

Süper Lig'in 7. haftasında Karagümrük ile Erzurumspor arasında oynanacak maçın hangi stadyumda oynanacağı belli oldu. Daha önce Fenerbahçe'nin maçlarını oynadığı Ülker Stadı'nda Kasımpaşa maçını oynayan Karagümrük, bu kez Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı'nda Erzurumspor'u konuk edecek.
27 Ekim 2020 14:01- Son Güncelleme - 27 Ekim 2020 14:01
Google news abonelik
Karagümrük, Erzurumspor maçını nerede oynayacak?

AJANSSPOR-HABER

Süper Lig’in yeni takımlarından biri olan Fatih Karagümrük, 7.haftada Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşı karşıya gelecek. Karagümrük’ün Erzurumspor ile oynayacağı maçı hangi stadyumda oynayacağı belli oldu. İşte detaylar…

Karagümrük - Erzurumspor maçı hangi stadyumda, saat kaçta?

Fatih Karagümrük’ten yapılan açıklamaya göre; 30 Ekim Cuma günü Fatih Karagümrük ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor arasındaki maç Esenyurt’ta bulunan Necmi Kadıoğlu Stadı’nda oynanacak. Maç saat 20:00’de başlayacak.

Necmi Kadıoğlu Stadı’nın çimleri suni mi?

Öte yandan futbolseverler Necmi Kadıoğlu Stadı’nın çimlerinin suni çim olup olmadığını araştırmaya başladı. Esenyurt’taki Necmi Kadıoğlu Stadı, 4491 kişilik bir kapasiteye sahip ve çimleri de doğal. Söz konusu stadyumda İstanbulspor da maçlarını oynuyor.

Karagümrük maçlarını neden başka sahalarda oynuyor?

Bilindiği gibi Fatih Karagümrük, Süper Lig'de antrenman tesisi olmayan tek kulüp durumunda. Maçlarını bir süre Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayan İstanbul ekibi, dev stadyumun bakımda olması sebebiyle stadyum sorunu ile karşılaşmıştı. Karagümrük, 5.haftadaki Kasımpaşa maçını ise Fenerbahçe’nin stadı Ülker Stadı’nda oynamıştı.