Karşıyaka'da Azat Yeşil gitti İlker Ergüllü geldi!

İsa Kethüda
21.02.2024 - 18:40 | Son Güncellenme: 21.02.2024 - 18:47

İzmir temsilcisi Karşıyaka Spor Kulübü’nde yönetimdeki istifa krizleri sonrası başkanlık görevine Asbaşkan İlker Ergüllü getirildi... İşte detaylar.

Karşıyaka'da Azat Yeşil gitti İlker Ergüllü geldi!

TFF 3. Lig ekiplerinden Karşıyaka Spor Kulübü’nde, geçen hafta yönetim içindeki fikir ayrılıkları sonrası önce İlker Ergüllü, ardından Başkan Azat Yeşil ve Sayman Hasan Yıldırım’ın istifa ederken; yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. 

İlker Ergüllü başkan seçildi

Toplantıda öneri üzerine istifasını geri alan İlker Ergüllü, yönetim içindeki oylama sonucu başkanlığa seçildi.

Kulüp tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kulübümüzün 20.02.2024 tarihinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, kulübümüz yönetim kurulu başkanlığından istifa eden başkanımız ile yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden üyelerimizin durumu görüşülmüştür. 

Kulüp Başkanımız Azat Yeşil'in istifasını gözden geçirmesi talebine rağmen geri almaması nedeniyle kulüp başkanlığına, tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince, yönetim kurulu içerisinden bir üyenin seçilmesi söz konusu olduğundan, öneri üzerine istifasını gözden geçirmesi talebi ile geri almış olan İlker Ergüllü, yönetim kurulunda yapılan seçim sonucunda oy birliği ile Karşıyaka Spor Kulübü Başkanlığına seçilmiştir. 

Kulüp Saymanı Hasan Yıldırım ve Voleybol Şube Başkanı Veysi Kubba istifalarını gözden geçirmeleri yönünde görüş bildirilmesine karşın, istifalarının devam ettiğini beyan ettiklerinden, istifalarının kabulüne karar verilmiştir. Hasan Yıldırım'ın istifası nedeniyle boşalan saymanlık görevine, yedek üyelikten asil üyeliğe geçen Yönetim Kurulu Üyesi İlker Akpınar oy birliğiyle seçilmiştir. Yeni başkanımızı ve yeni görev alan yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyor, sonsuz başarılar diliyoruz. 

Önceki Kulüp Başkanımız Azat Yeşil'e, Kulüp Saymanımız Hasan Yıldırım'a ve önceki Voleybol Şube Başkanımız Veysi Kubba'ya kulübümüz için bugüne kadar vermiş oldukları emek, destek ve katkılarından dolayı sonsuz teşekkürü bir borç biliyoruz."

Veysi Kubba istifa etti

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube Başkanı Veysi Kubba, hem başkanlık hem de yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

"İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bugün itibarıyla istifa etme kararı aldım"

Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, yaptığı yazılı açıklamada işlerinin yoğunluğu sebebiyle bu kararı aldığını söyledi. Kubba, "Karşıyaka Spor Kulübü yönetiminden ve voleybol şubesindeki başkanlık görevimden işlerimin yoğunluğu nedeniyle bugün itibarıyla istifa etme kararı aldım. Bu kararı, kulübümüz ve voleybol şubemizin daha ileriye taşınması, yeni bir vizyonla yoluna devam etmesi için en doğru zamanın geldiğine inandığım için aldım. Bu adımı kulübümüzün ve voleybol camiamızın daha ileriye gitmesi için bir fırsat olarak görüyorum. Kulübümüze ve voleybol şubemize hizmet etmekten büyük gurur duydum. Bu süre zarfında elde ettiğimiz başarılar ve birlikte yaşadığımız hatıralar benim için çok değerli. Ancak zaman zaman değişim ve yenilenme ihtiyacı her organizasyonda olduğu gibi bizim kulübümüzde de kaçınılmaz bir gerçek" dedi.

"Voleybol şubemize ana sponsor olarak destek olmaya devam edeceğim"

Medical Point Hastaneler Grubu olarak voleybol şubeye ana sponsor olarak devam edeceklerinin altını çizen Kubba, "Bu istifamın, Karşıyaka Spor Kulübü ve voleybol şubemizin daha büyük hedeflere doğru ilerlemesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Bundan sonraki süreçte, voleybol şubemize ana sponsor olarak destek olmaya ve başarılarıyla gurur duyduğum takımımızı izlemeye devam edeceğim. Bu süreçte bana destek olan tüm yönetici arkadaşlarıma, teknik kadroya, sporculara ve değerli taraftarlarımıza teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Karşıyaka, Velimeşespor ile karşılaşacak

Öte yandan son lig maçında sahasında Petrolspor'a 5-1 mağlup olan Karşıyaka, 35 puanla 4. sırada yer alıyor. İzmir ekibi 25 Şubat Pazar günü saat 14.00'te Velimeşespor ile deplasmanda karşılaşacak.

Senin için hazırladığımız haberler