Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi Kayserispor Onur Bulut'a Kumpas Yaptı

Akın Ungan
10.03.2023 - 13:06 | Son Güncellenme: 10.03.2023 - 14:49

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ara transfer döneminde kadroya katılan Onur Bulut için Kayserispor'un mahkemeye gitmesini değerlendirdi. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Beşiktaş, "Bırakmam seni Türkiyem" kampanyasına start verdi. Kampanyanın lansmanında açıklamalarda bulunan başkan Ahmet Nur Çebi, ara transfer döneminde yapılan takviyeler ve Kayserispor'un imzasında itiraz ettiği Onur Bulut transferi hakkında konuştu.

"4-5 tane ekleme tam yerinde oldu"

Ahmet Nur Çebi, "Transferde yaptığımız 4-5 tane ekleme tam yerinde oldu. İnşallah faydasını göreceğiz. Özellikle Antalyaspor maçında oynayamayan arkadaşların skordan bağımsız Ankaragücü maçındaki performansı Beşiktaş’ın bundan sonra çok daha başarılı olacağının bir göstergesi olmuştur" dedi.

"Kayserispor yöneticilerinin gereksiz gevezelik etmelerini doğru bulmuyorum"

Kayserispor'un itirazda bulunduğu Onur Bulut transferi hakkında açıklama yapan Çebi, "Onur transferi, bizim için etik bir transfer olmaktan başka bir şey değildir. Kayserispor yöneticileri haklı olduklarını düşünüyorsa gidecekleri yer bellidir. Gereksiz gevezelik etmelerine ve Beşiktaş'ı küçük düşürücü ifadede bulunmalarını doğru bulmuyorum" dedi.

İlgini Çekebilir
Play-off ve puan silmeyi tartışalım
Habere Git

"Onu bir odaya koyup kumpas kurmak doğru bir şey değildir"

Sözlerine devam eden Çebi, "Kendilerine çeki düzen versinler, burası Beşiktaş. Bir futbolcu, gider ayak size 1 milyon Euro kazandırmak için bir kağıda imza atıyorsa saygı duymak gerekir. Onu bir odaya koyup kumpas kurmak doğru bir şey değildir" ifadelerini kullandı.

Kayserispor, Bulut için UÇK'ya gidecek

Kayserispor yönetimi, Onur Bulut ile 3 yıllık yeni sözleşme yapıldığını ve oyuncunun bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshettiğini öne sürüyor. Kayserispor, bu nedenle konuyu TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na (UÇK) taşıyacağını açıkladı. Kayseri, Bulut'un haksız fesih yaptığını savunuyor. Kulüp ayrıca Beşiktaş'ı da oyuncuyu ayartmakla itham ediyor.

Onur Bulut protokole dayanıp feshetti

Onur Bulut ise kulüple yaptığı protokolde 1 milyon Euro karşılığında sözleşmeyi fesih hakkı bulunduğunu söylüyor. Kayserispor ise söz konusu protokoldeki imzanın yetkisiz bir yöneticiye ait olduğunu savunuyor. Beşiktaş, Kayserispor'a 1 milyon Euro gönderdikten sonra Onur Bulut ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Senin için hazırladığımız haberler