Kayserispor PFDK'lık oldu

Orhan Gülek
04.10.2022 - 17:34 | Son Güncellenme: 04.10.2022 - 18:10

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Kayserispor, Trabzonspor maçında çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

AJANSSPOR - HABER

Süper Lig'de mücadele veren Yukatel Kayserispor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre; geride kalan hafta RHG EnerTürk Enerji Stadyumunda oynanan Trabzonspor maçında çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları nedeniyle Yukatel Kayserispor kulübü, Futbol Disiplin Talimatı'nın 53 ve 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

Kayserispor- Trabzonspor maçında çirkin ve kötü tezahürat

TFF tarafından yapılan açıklamada, “Yukatel Kayserispor Kulübü'nün 01.10.2022 tarihinde oynanan Yukatel Kayserispor-Trabzonspor A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir” denildi.

Kayserispor'dan Ümit Öztürk'e eleştiri

Öte yandan Yukatel Kayserispor Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada hakem Ümit Öztürk’ün kararlarını eleştirerek; "Haklı galibiyete bir şey diyemeyiz ama bu şekilde göz ardı edilmemizi içimize sindiremiyoruz" dedi.

Trabzonspor 53. maddeden PFDK'da

Trabzonspor ise "saha olayları" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. TFF'den yapılan açıklamada  "TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü'nün 01.10.2022 tarihinde oynanan YUKATEL KAYSERİSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine" ifadeleri kullanıldı.

Senin için hazırladığımız haberler