AjanssporAjansspor uygulamasını indir

“Kazanınca Burak, Hakan, kaybedince Mert, Halil…” TRT spikeri isyan etti!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 16 Haz 2021 - 22:25 / Son Güncelleme : 17 Haz 2021 - 00:23

EURO 2020’de Galler’e 2-0 yenildiğimiz maçın ardından yalnızca Mert Müldür, Umut Meraş ve Halil Dervişoğlu gibi futbolcuların konuşması Ersin Düzen’i kızdırdı.

“Kazanınca Burak, Hakan, kaybedince Mert, Halil…” TRT spikeri isyan etti!

AJANSSPOR-HABER

A Milli Takımımız, EURO 2020’deki ikinci maçında da bekleneni veremedi. İtalya’nın ardından Galler’e 2-0’lık skorla kaybeden ‘Bizim Çocuklar’dan 3 isim karşılaşmanın ardından açıklamada bulundu. 

Ancak TRT’nin röportajına katılan futbolcular da ayrı bir tartışma yarattı. Canlı yayına tıpkı İtalya maçından sonra olduğu gibi takımın yıldız oyuncuları yerine genç futbolcuları çıktı.

'İhale' gençlerin üzerine mi kaldı?

Umut Meraş’ın dışında, Mert Müldür ve Halil Dervişoğlu gibi yurt dışında doğup büyüyen ve kendilerini Türkçe ifade etmekte zorlanan gurbetçi oyuncular, kısa açıklamalar yapıp “Üzgünüz” demekle yetindi. 

Ersin Düzen canlı yayında eleştirdi

Bu durum bizzat yayıncı kuruluş TRT’de konu oldu. Maç sonu programını sunan Ersin Düzen, “Haklı zaferler yaşadığımız dönemlerde röportaja Burak Yılmaz geliyor, Hakan Çalhanoğlu geliyor, Merih Demiral geliyor, Çağlar geliyor, Yusuf Yazıcı geliyor... Bugün gelen oyuncularımız ise Mert Müldür, Umut Meraş ve Halil Dervişoğlu" dedi.

Düzen: Takımın liderleri konuşmalıydı

Türk halkının tecrübeli isimlerden kötü günlerde de çıkıp konuşmalarını beklediğini söyleyen Düzen, “Ben hiç gol atamadığımız, sıfır puanla kapattığımız 2 maçımızla ilgili, liderlik vasfı taşıyan bu oyuncularımızın da röportaj vermesini arzu ederdim" diyerek çok dikkat çeken bir eleştiride bulundu.

Aynı zamanda TFF iletişim danışmanı olan spiker ve yorumcu Ersin Düzen'in bu sözleri sosyal medyada da çok konuşuldu.