AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kenan Sofuoğlu: "Bu tamamen farklı bir kulvar"

İlk Yayınlanma : 25 May 2018 - 13:02 / Son Güncelleme : 25 May 2018 - 13:02

Eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Sakarya'dan AK Parti milletvekili adayı gösterilmesinin kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi.

Sofuoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Spor Servisini ziyaretinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her şeyin çok hızlı geliştiğini, dinlenme kararı aldığı bir dönemde kendisini çok farklı bir kulvarda bulduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 ay önceki Sakarya ziyaretinde yarışları bırakması konusunda ısrarcı olduğuna dikkati çeken Sofuoğlu, "Ramazan ayının üçüncü veya dördüncü günü sabah telefonum çaldı. Cumhurbaşkanı danışmanlarından biriyle görüştük. Niyetlerini bana açıkladılar. 'Ne dersin' dediler. Benim talebim olmamıştı. Cumhurbaşkanımızla görüştürdüler. 'Siz nasıl uygun görürseniz ben ona uyarım' dedim. Listelerde ismimiz gözüktü." diye konuştu.

  "Verilen göreve layık olmak gerekiyor"

Kenan Sofuoğlu, ilçe ilçe gezmeye başladıklarında beklemediği bir tempoyla karşılaştığını anlatarak, "Cumhurbaşkanım tarafından bana bunun verilmesi büyük bir onur ve lütuftur. Verilen göreve layık olmak gerekiyor." değerlendirmesini yaptı.

Siyasetin farklı bir dünya olduğunun altını çizen eski milli sporcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kulvar değişti. İki günlük çalışmada 18 tane ilçeyi gezdik. İlçelerdeki insanların çabalarını, vekil adaylarının çabalarını görünce üzerime düşen sorumluluğun farkına vardım. Yorucu bir hayat. Siyasetin zor olduğunun farkına varmaya başladım. Ben hep halkın içindeydim. Yaptığım kariyere rağmen hiç hayatım değişmedi. Vekillikten sonra da değiştirmek gibi bir niyetim yok. Sakarya'dan ayrılmayacağım."

Zorlu bir yola girdiğini, başarılı olmak için elinden geleni yapacağını belirten Sofuoğlu, "Bir kulvara girdiğinizde başarılı olmak her insanın istediği bir şeydir. Neler yapabilirim, ne kadar faydalı olabilirim, bunu zaman gösterecek. Bunun bilincindeyim. Çok zorluklar çekerek bir yerlere geldim. Bu tamamen farklı bir kulvar. Recep Tayyip Erdoğan'a sevgim apayrı. Ülkemizin lideri benden böyle bir şey talep etmiş. İnşallah Sakarya'ya ve ülkeme faydalı olurum." ifadelerini kullandı.

 "Sakaryaspor'da beklenti çok fazla"

Dünya şampiyonu motosikletçi, yetiştirdiği sporculara yardım etmeye devem edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Sakaryaspor'un beklentisi çok fazla. Benim yetiştirdiğim sporcular var. Bunları yolda bırakmayacağım. Onlara yardımcı olmaya devam edeceğim. Verilen görevin farkındayım. Benden en çok talep edilen şeyler sporla alakalıydı. Siyasete de girsek en iyi bildiğim dalda işlerimi yapacağım. Allah, inşallah bize elimizden geldiği kadarıyla spora faydalı olmayı nasip eder." şeklinde konuştu.

Aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kürsüdeki durumunu gördüğünü ve kendisinin de koşturması gerektiğini anladığını ifade eden Kenan Sofuoğlu, şöyle devam etti:

"Benim ne vekilliğin konumuna, ne de maaşına ihtiyacım var. Başta liderimiz çok koşturuyor. O koşturuyorsa bizim de koşturmamız gerekiyor. Siyasette zorlanacağıma enimim. Muhalefet gibi rakip de var. Bu bir sorumluluk. Bindiğimiz araç bile muhalefet tarafından konuşulur hale geldi. Hakkını vereceğiz. Ülkemin lideri benden birşey istedi, ben de seve seve kabul ettim. Hakkını vermek için elimden geleni yapacağım."

Spor hayatında Anadolu Ajansının daima yanında olduğunu hatırlatan Sofuoğlu, "Yıllar boyu en büyük destekçim olan Anadolu Ajansına teşekkürlerimi sunarım. Verilen destek bizi buralara getirdi." diyerek sözlerini tamamladı.