Kendi kaderini çizecek! Fenerbahçe'de Ayew...

24 Mart 2019 10:56- Son Güncelleme - 24 Mart 2019 14:11
Google news abonelik

Fenerbahçe’de 2019-2020 sezonunun planları şimdiden hazırlanıyor. Bu sezonu sıkıntılı geçiren sarı-lacivertliler, ilk etapta ligi en iyi noktada bitirmenin hesaplarını yapıyor. Bir yandan da transfer konusunda çalışmalar yürütülüyor. Ayew’in takımda kalıp kalmayacağı merak konusu oldu. İşte son gelişmeler…

Soldado ismine sıcak bakılıyordu

Sarı-lacivertli takımda maddi konular da göz önünde tutulurken, mevcut kadroda kimlerle devam edileceği konusu büyük önem taşıyor. Ersun Yanal’ın raporları ve gözlemleri doğrultusunda Roberto Soldado ismine sıcak bakılıyordu.

Ayew'in geleceği merak konusu oldu

Ayew'in geleceği merak konusu oldu

Bir diğer merak edilen futbolcu; Andre Ayew oldu. Swansea City’den kiralık gelen Ayew’in gelecek sezon da kadroda kalmasına olumlu yönde bir bakış bulunuyor. Ganalı futbolcuyu en azından alternatif kadroda düşünen Ersun Yanal, sıfırdan çalışmaya başlamaları halinde yarar alabileceğine inanıyor.

Sow'a benzediği konuşuluyor

Sow'a benzediği konuşuluyor

Sezon başında takıma katılması halinde tecrübeli yıldızın faydalı olabileceğini düşünen teknik ekip, bir dönem beraber çalıştıkları Moussa Sow’dan da örnekler sunuyor. Ayew’in çok yönlü olması, forvet, kanat forvet ve merkezde yer alabilmesiyle Sow’a benzediği konuşuluyor.

Fenerbahçe, Swansea ile görüşecek

29 yaşındaki futbolcunun geçmişini de iyi bilen Ersun Yanal, gelecekte form yakalaması halinde başarılı olabileceğini kaydediyor. Öte yandan, Swansea City de oyuncuyu elden çıkarmak istiyor. Bonservisiyle göndermek isteyen Swansea, Fenerbahçe ile görüşmeler yapmaya hazır durumda.

Bonserviste anlaşma sağlanırsa kalabilir

Bonserviste anlaşma sağlanırsa kalabilir

Sarı-lacivertliler, ilk etapta kiralık sorsa da eğer makul bir bonservis fiyatında anlaşılırsa kalmasının yakın olacağı ifade ediliyor. Ligin son 8 haftasında ciddi anlamda süre alması beklenen, hem kanatlarda hem de forvette ciddi bir alternatif olan Andre Ayew, kendi kaderini de kendi belirleyecek. Yaz aylarında Gana ile Afrika Uluslar Kupası’na da katılacak olan deneyimli yıldız, kariyeri açısından önemli bir kırılma döneminden geçiyor.

Gana motivasyonu

Gana motivasyonu

Fenerbahçe’de geleceği henüz netleşmeyen Andre Ayew, bir yandan da Gana Milli Takımı’na odaklanıyor.

Şampiyonluğu istiyor

Afrika Uluslar Kupası’nın çok önemseyen ve şu anda milli takım kaptanı olan Ayew, yaz aylarında şampiyonluk istiyor.

Ayew: "Kupayı kazanmak istiyoruz"

Ayew: "Kupayı kazanmak istiyoruz"

Ülke basınına konuşan 29 yaşındaki futbolcu, “Bu kupayı kazanmak istiyoruz. Her şey bizim ellerimizde. Çok istersek başarırız. Allah’a şükürler olsun 5. kez bu kupaya katılma şansım var” ifadelerini kullandı. (Skorer)