"Kesinlikle Partizan'a döneceğim"

12 Mayıs 2020 13:42- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2020 13:48
Google news abonelik

Fenerbahçe Beko forması giyen Fransız oyuncu Joffrey Lauvergne, kariyerinin sonlarına doğru Partizan'a transfer olmak istediğini söylerken, başantrenör Zeljko Obradovic hakkında da görüş bildirdi.

Sırp basınına konuşan Joffrey Lauvergne koronavirüs süreci ile ilgili olarak, "Karantina sırasında İstanbul'da kaldım çünkü sezonun devam edebileceğinden korktum. Fransa'ya gitseydim, geri dönemezdim. Doğruyu söylemek gerekirse, buradaki durum koronavirüs söz konusu olduğunda kontrol altında." dedi.

2012-14 arasında formasını giydiği Partizan'a geri dönmek istediğini belirten Fransız uzun forvet, "28 yaşındayım, kariyerimin beni nereye götüreceğini göreceğiz ama kesin olan bir şey var. Partizan'dan ayrıldığım için içimde bir şey kaldı. Kesinlikle kariyerimin sonuna doğru geleceğim. Bu dileğim hala geçerli." ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'de beklentileri karşılayamadığının söylenmesi üzerine 28 yaşındaki oyuncu şu cevabı verdi: "Zaten söyledim, ailevi bir sorunum vardı. İnsanların benim için üzülmelerini istemem, bu yüzden bunun hakkında konuşmam bile. Hayat bu, devam ediyorum."

Obradovic sözleri

Başantrenör Zeljko Obradovic ve takımdaki geleceği hakkında da konuşan Joffrey Lauvergne, "Hayır, önümüzdeki sezon hakkında konuşmadık, bildiğiniz gibi Obradovic'in gelecek yıl için sözleşmesi yok. Henüz teklif olmadığı söylendi, bu yüzden henüz bunun hakkında konuşmuyoruz ancak birbirimizle konuşuyoruz. Her zaman iyi olup olmadığımızı kontrol ediyor. O Sırbistan'da ve ben İstanbul'dayım. Şu anda bir şey söylemek zor." ifadesini kullandı.

Fransız basketbolcu Fenerbahçe'ye Euroleague'i kazanmak için geldiğini söyleyerek, "NBA'de bir yıl daha sözleşmem olmasına rağmen Fenerbahçe'e gelmeye karar verdim. Euroleague'i kazanmak için Fenerbahçe'ye geldim, bu dileği yerine getirmenin mümkün olduğuna inandım. Şu anda en iyi konumda olmayabiliriz ancak istek orada, umarım olur. Hayalim Euroleague'i kazanmak. Tüm seçenekler duruyor, NBA'ye geri dönmek de imkansız değil." dedi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Gol geldi tribünden düştü