• Diğerleri

"Keşke EURO 2020'yi kaçırsaydım da kimse ölmeseydi"

19 Haziran 2020 20:40- Son Güncelleme - 19 Haziran 2020 20:43
Google news abonelik

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'ta forma giyen milli futbolcumuz Merih Demiral, samimi açıklamalarda bulundu. Sakatlığı ardından yeşil sahalara geri dönmeye hazırlanan Demiral, Türk Milli Takımı ve Cristiano Ronaldo hakkında konuştu.

AJANSSPOR - DIŞ HABER

"Sakatlandığım güne kadar benim için her şey çok iyiydi"

Bleacher Report'a konuşan Merih Demiral, "Sezon benim için çok iyi başlamıştı. Ta ki sakatlandığım güne kadar. Sakatlandığım güne kadar benim için her şey çok iyiydi. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum ama o günü asla unutmayacağım. Tekrar takımımakatılacağım. Juventus'ta Cristiano Ronaldo, Gianluigi Buffon ve Giorgio Chiellini gibi isimlere sahibiz. Onların kabetmeyi asla kabul etmeyen bir karakterleri var. Benim için sakatlık sürecimde birer motivasyon kaynağı oldular." dedi.

"Haydi Turco rejenerasyon zamanı"

"Haydi Turco rejenerasyon zamanı"

Cristiano Ronaldo için çalışmanın ne kadar önemli olduğundan bahseden Merih, "Şampiyonlar Ligi, en iyi futbolcuların boy gösterdiği bir sahne. Bence ünya Kupası’ndan sonra en büyük futbol organizasyonu durumunda. Ronaldo bu kupayı 5 kez kazandı. Bu yüzden onun tecrübesi bizim için çok önemli. Çünkü bu tür organizasyonlarda küçük detaylar kazananı belirleyebiliyor. Çok büyük bir profesyonel. Sanıyorum Udinese maçıydı; iki gol atmıştı. Maçtan sonra antrenman yapıyordu. Beni görünce ‘Haydi Turco (Türk) rejenerasyon zamanı’ dedi. Birlikte çalışmıştık. Çok çalışmanın ne kadar önemli olduğunu her zaman söyler. O gün futbola olan tutkusunu ve karakterini daha iyi anlamıştım."

"Keşke EURO 2020'yi kaçırsaydım da kimse ölmeseydi"

Salgın hastalık nedeniyle ertelenen EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası hakkında konuşan genç yetenek, "Türk Milli Takımı, tecrübe ve gençliğin karışımı tarzında bir takım. Fransa'ya ne içerde, ne de dışarda yenilmedik. Son Dünya Kupası şampiyonundan bahsediyoruz. Onlarla oynadığımız maçlar bizim için final gibi, gelecek için sınav gibiydi. Koronavirüs salgını olmasaydı, EURO 2020'yi kaçıracaktım. Keşke kaçırsaydım da kimse ölmeseydi. Hayatta insan sağlığından daha önemli hiçbir şey yok. Maçlar, turnuvalar gelip geçer. Umarım en kısa sürede normale döneriz. Ben de o gün sağlıklı olurum ve milli formayla sahaya çıkarım. Koşan ve savaşan bir takımız. Bundan dolayı başarılıyız. Zor bir turnuva olacak. Maç maç bakmalıyız. Nereye kadar gideriz bilmiyorum ama asla pes etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Hoffenheim - Hertha Berlin (0-3) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20