• Diğerleri

Kevin Durant: "Kazanacağım parayı düşünüyorum"

27 Ekim 2018 19:20- Son Güncelleme - 27 Ekim 2018 19:20
Kevin Durant: "Kazanacağım parayı düşünüyorum"

Golden State Warriors'ın 30 yaşındaki iki kere finaller MVP'si ödülü kazanmış oyuncusu Kevin Durant, gelecek yaz eğer isterse takımdan ayrılabilecek.

Son olarak takımı Warriors'la 1+1 yıllık 61.5 milyon $'lık bir sözleşme imzalayan Kevin Durant'in bu yaz sonunda oyuncu opsiyonu bulunuyor. Bu yüzden Durant'i kadrosuna katmak için gelecek yaz bir sürü NBA takımının da hamle yapması bekleniyor.

"Kazanacağım parayı düşünüyorum"

Kevin Durant gelecek yaz serbest kalmasıyla ilgili The Athletic'e konuştu. KD lakaplı oyuncu, "Gelecek yazki kararım için kazanacağım parayı düşünüyorum. Hiçbir zaman çok sağlam bir kontratım olmadı. Ligdeki bazı oyunculara bakıyorum ve gayet iyi paralar kazanıyorlar. Onların adına mutluyum. Ancak ben de sağlam bir sözleşmeyi hak ettiğimi düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse, gelecek dönem için düşüneceğim tek şey para olacak." ifadelerini kullandı.

10 milyon $ feda etmişti

Daha öncesinde Warriors'la sözleşme imzalarken takımda Shaun Livingston ve Andre Iguodala gibi veteran oyuncuların barınabilmesi için kontratından 10 milyon $'lık bir fedakarlık yapan Kevin Durant anlaşılan gelecek dönemde yapacağı kontrat için böyle bir şey yapmak istemiyor.

Kevin Durant şu anki kontratıyla senelik 30 milyon $ kazanıyor ve NBA'de en çok kazanan 11. oyuncu konumunda.

9. Hafta / Bayern Münih - Union Berlin: 2-1 (Özet)