Kimlik yenileme son gün tarihi ne zaman 2019-2020

18.12.2019 - 16:05 | Son Güncellenme: 18.12.2019 - 16:05

Kimlik yenileme son gün tarihi eski kimliğini değiştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sorgulanıyor. Peki, kimlik değişimi için gerekli belgeler ve evraklar nelerdir? Kimlik yenileme randevusu nasıl alınır?

Kimlik yenileme son gün ne zaman? Kimlik değişimi için gerekli belgeler nelerdir? Soruları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sorgulanıyor. 2020'de son bulması gereken kimlik yenileme işlemlerinin süresi uzatıldı. Yeni yıla girmeden önce kimliklerini yenilemek isteyen vatandaşlar gerekli evraklar hakkında bilgi almak istiyor. İşte, kimlik yenilemek için gerekli belgeler ve evraklar...

KİMLİK YENİLEME SON GÜN NE ZAMAN?

Kimliklerini henüz yenilemeyenler için son başvuru tarihi 2023 sonu son tarihtir, ehliyet için de 2020'nin sonuna kadar süre bulunuyor.

KİMLİK DEĞİŞİMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Randevu aldıktan sonra, başvurmaya gidiliyor. Yanınızda olması gereken evraklar ise şunlar:

-Nüfus cüzdanınız. Nüfus cüzdanı olmayanlar için sürücü belgesi, pasaport, evlilik cüzdanı, TSK kimlik kartı, sarı basın kartı, hakim ve savcı kimliği, avukatlık kimlik kartı, öğretmen kartı da kimlik yerine geçiyor.

-Son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf

-22.5 liralık (değerli kağıt bedeli) değişim ücretini ödediğinizi gösteren makbuz veya dekont. Değişim ücretini başvurunuzdan önce vergi dairesi müdürlüklerine, 'ivd.gib.gov.tr' internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla ya da bankaya yatırmanız gerekiyor.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler