Kimlik yenileme son günü ne zaman 2020?

29.12.2019 - 20:56 | Son Güncellenme: 29.12.2019 - 20:56

2020 yılına sayılı günler kala gündemde yer alan konulardan birisi kimlik yenileme işlemi oldu.Vatandaş Kimlik yenileme evrakları neler? Kimlik nasıl yenilenir, son gün ne zaman? sorularına merakla cevap arıyor. Kimlik kartı başvuruları için öncelikle randevu almak ve gerekli belgeleri temin etmek gerekiyor. İşte kimlik yenileme evrakları ve kimlik yenileme son tarih...

Kimlik yenileme son günü ne zaman? Kimlik yenileme için gerekli belgeler nelerdir? soruları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sorgulanıyor. 2020'de son bulması gereken kimlik yenileme işlemlerinin süresi uzatıldı. Yeni yıla girmeden önce kimliklerini yenilemek isteyen vatandaşlar gerekli evraklar hakkında bilgi almak istiyor. İşte, kimlik yenile işlemine dair detaylar...

KİMLİK YENİLEME SON GÜNÜ NE ZAMAN?

Kimliklerini henüz yenilemeyenler için son başvuru tarihi 2023 sonu son tarihtir, ehliyet için de 2020'nin sonuna kadar süre bulunuyor.

KİMLİK YENİLEME ÜCRETi NE KADAR?

Kimlik kartı değiştirme nedeniyle yenilenmesi 22.50 TL

Sürücü belgesinin yenisi ile değiştirilmesi için eski tip sürücü belgelerinin değişiminde toplamda 15 TL ödeniyor.

KİMLİK YENİLEME İŞLEMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Randevu aldıktan sonra, başvurmaya gidiliyor. Yanınızda olması gereken evraklar ise şunlar:

-Nüfus cüzdanınız. Nüfus cüzdanı olmayanlar için sürücü belgesi, pasaport, evlilik cüzdanı, TSK kimlik kartı, sarı basın kartı, hakim ve savcı kimliği, avukatlık kimlik kartı, öğretmen kartı da kimlik yerine geçiyor.

-Son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf

-22.5 liralık (değerli kağıt bedeli) değişim ücretini ödediğinizi gösteren makbuz veya dekont. Değişim ücretini başvurunuzdan önce vergi dairesi müdürlüklerine, 'ivd.gib.gov.tr' internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla ya da bankaya yatırmanız gerekiyor.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler