Alanyaspor Teknik Direktörü Francesco Farioli'den eleştirilere cevap

Orhan Gülek
05.12.2022 - 18:57 | Son Güncellenme: 05.12.2022 - 19:05

Alanyaspor Teknik Direktörü Francesco Farioli, takım performansı, oyun sistemi ve Alanyaspor’un kırılgan bir takım olduğu yönündeki eleştirilere cevap verdi.

AJANSSPOR - HABER

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası nedeniyle Spor Toto Süper Lig’e 45 günlük ara verildi. Süper Lig ekiplerinden Corendon Alanyaspor 12 günlük aranın ardından hazırlıklarına devam ediyor. Bugün antrenman öncesi Alanyaspor Teknik Direktörü Francesco Farioli, takımın oyun sistemine yönelik gelen eleştrilere cevap verdi.

"Futbolcular, tamamen sıfırlanmış olarak geldiler"

Hazır olabilmek için adım adım tempoyu arttırdıklarını söyleyen Teknik Direktör Francesco Farioli, “Hem fiziksel hem de mental olarak oyuncularımızı hazırlamaya çalışıyoruz. Oyuncuları hazırlamak için 5-6 gün yüklenmeye başladık. Onlarda çok iyi geri geldiler. Evlerinde çok iyi çalışmışlar, çok iyi dinlenmişler. Tamamen sıfırlanmış olarak geldiler. Şimdi önemli hazırlık maçlarımız var. Bu hazırlık maçlarıyla hazırlıklarımıza devam etmek istiyoruz” dedi.

"En önlerde yer alıyoruz"

Takım performansı, oyun sistemi ve Alanyaspor’un kırılgan bir takım olduğu yönündeki eleştirilere cevap veren Farioli, oyun anlayışlarını değiştirmeyeceklerini söyledi. Bu oyun anlayışına güvendiklerini ve daha çok yapmaya çalışacaklarını ifade eden İtalyan teknik adam, istatistiklere göre ligde en çok şans bulan ikinci takım olduklarını söyledi. Kırılgan bir takım olduklarına katılmadığını ve bu kabul etmediğini vurgulayan Teknik Direktör Farioli, “Özellikle top kazanma, topa sahip olma, pozisyon bulma gibi bu tarz istatistiklerde en önlerde yer alıyoruz."dedi.

İlgini Çekebilir
Alanyaspor’un teknik patronu Farioli için Rangers iddiası
Habere Git

Takımın kırılgan olmadığını ifade eden Farioli, "Kırılgan lafına gelirsek, ben bu kelimeye çok katılmıyorum. Çünkü istatistikler bize bunu söylemiyor. İstatistiklere baktığımız zaman bizim daha fazla puan kazanmış olmamız gerekiyordu. Gerçeğe baktığımızda biraz daha farklı gözüküyor ama istatistikleri nasıl okuduğumuz çok önemli." dedi.

"Eleştiriler olabilir"

"Bildiğimiz yoldan şaşmayacağız” diyen Farioli, "Kırılgan lafına asla katılmıyorum ve kabul etmiyorum. Özellikle sert oynama, maçın yoğunluğu ve temposu anlamında Başakşehir’in arkasından ikinci sırada geliyoruz. O yüzden laflarımızı biraz daha dikkatli seçmemiz gerekiyor. Geri adım atmayacağız. Eleştiriler olabilir. Biz bir şeye inanıyoruz, oyuncular inanıyor. Devam edeceğiz. Eleştiriler olabilir, bildiğimiz yoldan şaşmayacağız” ifadelerini kullandı.

Farioli'den İtalya ve Türkiye açıklaması

İtalya ve Türkiye’nin Dünya Kupası'nda olmadığı için üzgün olduğunu ifade eden Farioli, iki takımın da Dünya Kupası’nda olması halinde duygusal olarak destekleyeceği için iki takım olacağını söyledi.

"Dünya Kupası'nda favorim, İspanya"

Türkiye’nin ve İtalya’nın oyun ve sistem olarak bazı şeyleri gözden geçirmesi için fırsat olduğunu belirten Farioli, “Oyun olarak, sistem olarak bir şeyleri gözden geçirmeleri gerekiyor. Famara’nın gol atması, süre bulması biz mutlu ediyor, gurur veriyor. Dünya Kupası’nda özel olarak takip ettiğim bir takım yok. Daha çok bir hoca olarak analiz ederek izlemeye çalışıyorum. Kesin olarak bir favorimi söylemek gerekirse İspanya diyebilirim. Çünkü oyuna yaklaşımlarını çok beğeniyorum” şeklinde konuştu.

Francesco Farioli'nin Alanyaspor performansı

Bu sezon alanyaspor yönetiminde toplam 15 maça çıkan Francesco Farioli, 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 yenilgi aldı.

Senin için hazırladığımız haberler