AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kısıtlamalar gelecek mi? Gözler kritik toplantıda!

İlk Yayınlanma : 15 Mar 2021 - 10:47 / Son Güncelleme : 15 Mar 2021 - 20:55

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? 15 Mart Kabine Toplantısında alınacak koronavirüs kararları ile kademeli normalleşme adımlarında değişiklik olabileceği konuşuluyor. Son olarak 1 Mart tarihinde yapılan kritik toplantıda alınan kararlar doğrultusunda iki haftada bir koronavirüs risk haritasının güncelleneceği ve buna bağlı olarak da normalleşme adımlarının düzenleneceği açıklanmıştı. Peki, bugün Kabine Toplantısı var mı ve toplantıda hangi kararlar çıkacak? İşte detaylar...

Kısıtlamalar gelecek mi? Gözler kritik toplantıda!

AJANSSPOR-HABER

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de toplandı. Saat 15:00'de başlayan toplantının ana gündemi koronavirüsle mücadele olacak. Türkiye'de illerdeki vaka sayılarında artış masaya yatırılacak. Toplantıda kritik kararların çıkması bekleniyor.

Tedbirler artacak mı?

Söz konusu toplantıda mutasyonlu virüsün seyri izlenecek. Kademeli normalleşmede 2 haftalık süreç değerlendirilecek ve elde edilen veriler doğrultusunda önemli kararlar alınacak. Güncellenecek haritada gözler özellikle nüfusun yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde olacak.

İller 4 gruba ayrılmıştı

Kademeli normalleşme sürecinde iller daha önce renk ve riske göre 4 ayrı gruba ayrılmıştı. İstanbul ve İzmir turuncu kategoride yüksek risk grubunda, Ankara ise sarı kategoride orta risk grubunda bulunuyor. Vakalarda yaşanan artış sonrası, bu 3 il başta olmak üzere birçok ilde renk değişimi söz konusu olabileceği konuşuluyor. Bu da bazı değişimlerin habercisi olabilir.

Açıklamayı Erdoğan açıklayacak

Esnafın durumu da yakından takip ediliyor. Normalleşme adımları kapsamında iş yerlerinin açık kalması için atılacak adımlar değerlendirilecek. Kabine toplantısında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. Toplantının 19:00 civarında bitmesi öngörülüyor.