KKTC Gazimağusa Maarif Koleji Voleybolcularından Acı Haber

Ajansspor
09.02.2023 - 14:58 | Son Güncellenme: 09.02.2023 - 18:26

Adıyaman'da depreme yakalanan KKTC Gazimağusa Maarif Koleji kız ve erkek voleybolcularından acı haber geldi. Ulaşılan 33 kişiden sadece 1'i sağ çıktı.

AJANSSPOR-HABER

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem, spor dünyasından da bir çok insanın hayatına mal oldu. Spor dünyasındaki en büyük felaketi yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen voleybolcu öğrenci sporcular yaşadı. Adıyaman'da onlarca genç sporcu hayatını kaybetti.

33 kişiye ulaşıldı sadece 1'i sağ

Bir turnuva için geldikleri Adıyaman'da depreme yakalanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Gazimağusa Türk Maarif Koleji'nin 39 kişilik kız ve erkek voleybol takımından ne yazık ki seindirici haberler gelmedi. Edilinen son bilgilere göre göçük altındaki 39 kişiden 33 kişiye ulaşıldı ve sadece 1 kişi sağ çıkartılabildi. Ulaşılan kişilerin tamamının adı açıklanmadı. Ancak ölenlerden üçünün adı KKTC medyasına yansıdı.

Ölenlerden üç kişinin ismi belli oldu

Kıbrıs Objektif gazetesi sosyal medya hesabından, Adıyaman'daki İsiasas otelinin enkazında 4 gündür süren arama kurtarma çalışmaları sonucunda ne yazık ki öğretmenler Pamir Konuklu ve İbrahim Yakula ile öğrencilerden Doruk Akın sağ kurtulamadığını duyurdu.

Bakan Çavuşoğlu: Önce DNA testi yapılacak

KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise yaptığı açıklamada arama kurtarma çalışmalarına ara verilmeden devam edildiğini belirterek, "İsias otelinde şu ana kadar toplam 25 kişiye ulaşıldı. Bir kişi canlı olarak kurtarıldı. 24 kişiyse cansız olarak enkazdan çıkartıldı. Bundan sonra çıkarılanlara DNA testi yapmadan isimleri açıklamama kararı aldık” dedi.

Enkazda çalışmalar devam ediyor

Çavuşoğlu, Adıyaman'da bulunan vatandaşlarının son çocuğu da çıkartana kadar KKTC'ye dönmek istemediğini ve azimle çalıştığını sözlerine ekledi. 39 kişilik Gazimağusa kafilesinden toplam deprem anında sadece 4 kişi kurtulmuştu. Bir kişi de enkaz altından sağ kurtarıldı.

4 kişi kendi çabasıyla enkazdan kurtuldu

Adıyaman'daki voleybol turnuvasına katılmak üzere giden ve İsias otelinde konaklayan 39 kişilik Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımları kafilesi ne yazık ki depreme yakalandı. Depremin ilk saatlerinde 4 kişi kendi olanaklarıyla enkazdan çıkmaya başardı. Ama diğer 35 kişiden şu ana kadar sadece 1 kişi sağ kurtarılabildi.

Senin için hazırladığımız haberler