Klasikler Beşiktaş'ın stadında buluşuyor

17 Ağustos 2019 21:37- Son Güncelleme - 17 Ağustos 2019 18:38
Google news abonelik
Klasikler Beşiktaş'ın stadında buluşuyor
Beşiktaş JK Müzesi'nin 18 Ağustos Pazar günü saat 15:00'da VodafonePark'ta gerçekleştireceği, 50 klasik otomobilin yer aldığı ve 1980'lerin ruhunun yeniden yaşatılacağı etkinlik duyurusu sosyal medyada büyük ilgi gördü.
 
Beşiktaş JK Müzesi ve Tofaş İlk Klasik Otomobilciler Derneği'nin işbirliği ile düzenlenen etkinlikte 1977-83 yılları arası yerli klasikler Beşiktaş JK Müzesi önünde yer alacaklar.Klasik otomobiller etkinlik süresince halka açık ve ücretsiz olarak sergilenecek.
 
 
Beşiktaş JK Müzesi ile TİKOD arasında koordinasyon görevini üstlenen Beşiktaşlı ünlü Ressam Nihat Evren Derman Radyospor'da yayınlanan Özgür Sancar'la Spor Kazanı programında, yarın yapılacak etkinlikle ilgili şu ifadelere yer verdi.
 

 ''Nostalji kokan etkinlik''

"Pazar günü saat 15:00'da müzemizde gerçekleşecek nostalji kokan etkinliğe ilk ilham kaynağı olan, 1986 yılına ait bir fotoğraf karesidir.Akaretler Yokuşu'nda eski kulüp binamızın önünden geçen şampiyonluk bayraklarıyla süslenmiş Murat 131'lerin olduğu fotoğraf 86 şampiyonluğunun adeta tarihi belgesidir.

 
O fotoğraftan esinlenerek "Arabalılar Dolmabahçe'de" adlı Murat 131'lerin ve VodafonePark'ın yer aldığı bir tablo resmettim.Tablo Beşiktaş Dergisi'nde yayımlandıktan kısa bir süre sonra, TİKOD üyeleri bana ulaştı.Bu tablodaki sahneyi canlandırmayı arzu ettiklerini söylediler.Ardından kendileriyle iletişime geçtim, ben de derneğin üyesi oldum ve aramızda çok güzel bir bağ kuruldu.Sürecin sonunda ise bu sıradışı etkinlik ortaya çıktı.
 
Haziran ayında Tüyap'ta gerçekleştirilen 2.Uluslararası Klasik Otomobil Festivalin'de yer alan ve büyük beğeni toplayan yerli klasikler  müzemizde yer alacak.Müzeye gelen ziyaretçilerimizin klasiklerin en orijinal ve en iyi örneklerini görebileceklerini söyleyebilirim. Murat 131'lerin yanında Fiat 131 Mirafiori'nin dünyada sınırlı sayıda kalan tek kapı spor modeli de etkinliğimizde yer alacak.
 
 
Stadımızda oynanan Liverpool-Chelsea maçı ve bayram haftası sürecinde etkinliğe hazırlanmamız bizi oldukça zorladı diyebilirim. Bayram öncesi, bayram dönemi ve sonrası yöneticilerimiz ekstra mesai yaparak bu sıkıntılı sürecin üstesinden geldiler.
 
Murat131'lerin ve diğer klasiklerin içinde olduğu maskülen imajı olan bir etkinliği hazırlayan ekibin erkeklerden oluştuğunu düşünenler ağırlıkta."Ne güzel etkinlik hazırlamışlar; adamlara helal olsun!" diyenleri görüyorum. Ancak "adamlara" yerine "kadınlarımıza helal olsun!" demek sanırım daha doğru olacak. Çünkü etkinliğin dört gizli kahramanın üçünü kadın yöneticilerimiz oluşturuyor.
 
Hazırlık süresince kulübümüzün Sponsorluk ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Sayın Umut Kutlu'nun ve Müze Müdürümüz Sayın Canan Cürgen'in değerli fikirlerine sıklıkla başvurduk.İki yöneticimiz dışında Müze Danışmanımız Sayın Zülal Gök ve Müzemizin  İletişim ve Etkinlik Yöneticisi Sayın Esra Abrak'ın bu etkinliğin başrolünde yer aldığını bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.
 
Bayram haftasının son gününde, taraftarlarımızı, her takım taraftarı klasikseverleri ve hatta tüm İstanbulluları bayram armağanı niteliğindeki etkinliğimize bekliyoruz.

Yok böyle bir gol! Orta sahadan attı...