Kloppocar yollarda!

Tamamen Jürgen Klopp resimleri ile kaplı Kloppocar nedir? İşte o arabanın hikayesi...
20 Haziran 2020 13:22- Son Güncelleme - 20 Haziran 2020 13:34
Google news abonelik

HÜSEYİN ÖZKÖK - AJANSSPOR HABER

Geçtiğimiz cumartesi günü Dynamo Dresden’in stadında bulunan az sayıda kişi ilginç bir olaya tanık oldu. Çimlerin üzeri tamamen Jürgen Klopp resimleri ile kaplı 2000 model bir Mini Cooper duruyordu ve bu Mini Jürgen Klopp’un 20 yılönce Mainz teknik direktörü iken kullandığı eski otomobiliydi.

Spor ve hoşgörünün önemi

Dresdenli Futbol Dostları taraftar derneği tarafından “futbolu seviyoruz” sloganıyla gerçekleştirilen projede spor ve hoşgörünün önemi vurgulanıyor. Tüm dünyadan Klopp hayranları tarafından da desteklenen projede, Liverpool Teknik Direktörü'nün adeta dört tekerlek üzerinde oluşturulmuş resimli bir biyografisi ortaya çıkmış. 

Önemli anların resimleri var

Dresdenli resim sanatçısı Erik Born tarafından giydirilen otomobilde, Klopp’un çocukluğundan itibaren yaşamındaki tüm önemli anlarının el ile yapılmış resimlerini görmek mümkün. 

İlk kez 13 Haziran'da cumartesi günü Dresden’de kamuoyu önüne çıkan Mini’nin üzerinde Klopp’un çok sayıda dostu ve arkadaşının imzası da bulunuyor. 

Futbol yıldızları imzalayacak

Dresden Stadı’nda Matthias Sammer’in babası eski futbolcu ve antrenör Klaus Sammer tarafından da imzalanan Mini Cooper’ın başta Mainz ve Dortmund olmak üzere Almanya’nın çeşitli futbol şehirlerini dolaşacak ve o şehirlerde bulunun futbol yıldızları tarafından da imzalanacak. 

Açık arttırmada satılacak

Ağustos sonunda Liverpool’a varması planlanan araç, daha sonra açık arttırma ile satılacak. Ayrıca Liverpool öncesindeki son etabında yolcu koltuğunun da yine açık arttırma ile satılması planlanıyor. Elde edilecek gelirin ise çeşitli yardım projelerinde kullanılması düşünülüyor. 

Geçtiğimiz Salı günü Dortmund’da Signal Iduna Park’a gelen arabayı Jürgen Klopp ile yakın dostluğu bulunan Dortmund Belediye Başkanı Ullrich Sierau de imzaladı.