Ali Koç ile Jorge Jesus'un Arda Güler zirvesinde uzlaşma

14.09.2022 - 22:07 | Son Güncellenme: 14.09.2022 - 22:15

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un başkan Ali Koç ile yaptığı Arda Güler görüşmesinden olumlu yanıt çıktı. Jesus Arda için önemli mesaj verdi.

Aygün ÖZİPEK - AJANSSPOR HABER


Genç yetenek Arda Güler bir yandan oynadığı süre bir yandan da değeriyle gündeme geldi. Arda Güler jenerasyonunun en pahalı oyuncusu olurken Transfermarkt verilerine göre yeni bonservis bedeli 9 milyon Euro olarak açıklandı. 

Ali Koç Jesus ile görüştü

Sözleşmesinde 1500 dakika ve üzeri süre alırsa 17.5 milyon Euro'ya serbest kalır maddesi bulunuyor. Arda Güler bu sezon resmi maçlarda 145 dakika süre almış durumda. Durumun ciddiyetinin farkında olan Başkan Ali Koç'un da Arda Güler ile ilgili olarak teknik direktör Jorge Jesus ile bir görüşme yaptığı öğrenildi. 

Jesus'tan Arda Güler cevabı

Arda Güler’in durumu hakkında Jorge Jesus ile  bir araya gelen Başkan Ali Koç’un görüşmelerinin detayları ortaya çıktı.  Başkan Ali Koç’a "Şu an takımın sistemini oturtmaya çalışıyorum..Bu sistem içinde kimse merak etmesin Arda Güler bütün hünerlerini sergileyecek. Bana biraz sabır gösterin. Bende Arda’nın oynamasını çok istiyorum" dedi. Başkan Ali Koç ise "Takımın patron sizsiniz. Size güveniyoruz" sözlerini bir kez daha iletti.

Senin için hazırladığımız haberler