Kocaelispor Taraftarına Vanspor Deplasmanı İçin Yasak Geldi

Akın Ungan
14.04.2023 - 12:54 | Son Güncellenme: 14.04.2023 - 13:07

Son dakika | TFF 2. Lig ekibi Kocaelispor, Van İl Güvenlik Kurulu tarafından Vanspor deplasmanına yasak getirildiğini açıkladı. İşte tüm detaylar...

Kocaelispor Taraftarına Vanspor Deplasmanı İçin Yasak Geldi

AJANSSPOR HABER

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta liderlik koltuğunda oturan Kocaelispor, Van Spor FK deplasmanına taraftarının alınmayacağını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada Van İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından alınmış bu karara tepki gösterildi.

"Taraftarlarımıza deplasman yasağı getirildiği tarafımıza bildirilmiştir"

Körfez'in yaptığı açıklama şu şekilde: "Van İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı karar sonucunda, cumartesi günü Van Spor FK ile oynayacağımız TFF 2. Lig 32. hafta müsabakasında taraftarlarımıza deplasman yasağı getirildiği tarafımıza bildirilmiştir"

Önemle belirtmek isteriz ki Kocaelispor Kulübü olarak Van İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından alınan bu 'akıl ve mantık kurallarını zorlayan skandal kararı' son derece yerinde buluyoruz (!). Ligin ilk devresinde Kocaeli'de oynanan müsabakada stadyumlarda görmek istemediğimiz olaylar yaşanmıştır. Bu istenmeyen olayları örneklendirmemiz gerekirse;

- Van Spor FK Yönetiminin talebi üzerine hiçbir kulübe tanınmayan ekstra protokol tribün kontenjan hakkı tanınmış olup, yaklaşık 100 kişiden oluşan Van Spor FK misafir listesi protokol tribününde maçı takip etmiştir,

- Müsabakanın ardından Van Spor FK futbolcuları gösterdikleri mücadele sebebiyle stadımızdan alkışlarla uğurlanmıştır,

- Bununla yetinmeyen kulübümüz, Van Spor FK ile olan dostane ilişkiler ve Van Spor FK taraftarlarının uzun mesafeden binbir güçlükle gelmiş olmaları sebebiyle iyi niyet göstergesi olarak misafir tribün biletlerin ücretsiz olarak tahsis etmiştir.

Tüm bu olayların ışığında tekrar belirtmek isteriz ki Van İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı kararı son derece yerinde buluyor ve aldıkları bu 'akıl ve mantık kurallarını zorlayan skandal karar' sebebiyle takdirat ve tebrikatlarımızı iletiyoruz (!).

Son olarak, kıymeti ve kerameti kendinden pek menkul bu kararın takdirini Büyük Kocaelispor Taraftarı ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. DEPLASMAN HAKTIR ENGELLENEMEZ!"

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler