AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Koç’tan itiraf: “100 milyon lira geliyordu, o da elimizden gitti!”

İlk Yayınlanma : 09 Haz 2021 - 22:36 / Son Güncelleme : 09 Haz 2021 - 22:47

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ekonomi gazetecileri ile yaptığı toplantıda kulüplerin stopaj ve vergi kesintilerinden şikayet etti. Detaylar haberimizde…

Koç’tan itiraf: “100 milyon lira geliyordu, o da elimizden gitti!”

AJANSSPOR-HABER

Ali Koç ekonomi basını ile yaptığı toplantıda mali konulardaki sorunlarını paylaştı. Fenerbahçe olarak yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı açık sözlülükle dile getiren Koç, "Şimdi bir nebze önümüzü görüyoruz. Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz” dedi. 

Koç: Yeter ki o arazi bize verilsin

İçinde bulundukları koşulları örneklerle anlatan ve zaman zaman hükümete mesaj gönderen Başkan Koç şöyle konuştu: “Mesela biz 7 milyon Euro'luk bir bütçe bulduk, akademi yapmak istiyoruz. 130 dönümlük bir araziye başvuru yaptık. Nasıl Aziz Yıldırım bu stadı Türkiye'nin örnek stadı yaptı, bütün ülke şu an tesisleşti biz de öyle bir arazi yaparız, yeter ki o arazi bize verilsin. 

Şu an arazinin nerede olduğunu söylemeyeceğim. Hem geleceğin tohumlarını atıp yeşertmek adına hem de ülkeye örnek alıp başka kulüplerin yapabileceği müthiş bir model yapabiliriz. Böyle bir yerde destek istiyoruz.”

‘Stopaj gelirini amatöre veriyorduk’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, hükümete çağrısını stopaj konusu üzerinden şöyle sürdürdü: “Kur alt üst oldu, yayıncı gelirleri düştü. Yayın gelirleri 18'di, şimdi 21'e bölünüyor. Stopaj yok. Bize 90-100 milyon lira para geliyordu stopajdan. Biz de amatöre veriyorduk, o kalktı. Yerine ne geldi tam anlamış değiliz. 

Koç’tan mesaj: Bırakın omuz vermeyi…

Bir de üstüne pandemi geldi, bilet satamıyoruz, kombine satamıyoruz. Üstüne vergi getirdiler. Yüzde 20'den 40'a çıkardılar. Bütün hepsi aynı anda oluyor. Bırakın omuz vermeyi bu dönemde bunlar oluyor."