AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Köksal ve Ergün de Hamamcıoğlu'nun ekibinde

İlk Yayınlanma : 19 Nis 2021 - 17:31 / Son Güncelleme : 19 Nis 2021 - 17:34

Galatasaray'ın mayıs ayında yapılması planlanan seçimli olağan genel kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, ekibine flaş isimleri katmayı sürdürüyor

Köksal ve Ergün de Hamamcıoğlu'nun ekibinde

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Divan Başkanı ve Eşref Hamamcıoğlu ekibine flaş isimleri katmayı sürdürüyor. Hamamcıoğlu, Avrupa Süper Ligi ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ettiklerini söyledi.

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu bir süre önce başkan adaylığını açıklamıştı. Yavaş yavaş ekibini tanıtmaya başlayan Hamamcıoğlu, Süheyl Batum, Timur Kuban, Cemal Özgörkey, Pelin Öztekin, Gürkan Eliçin, Ecem Tezel Aldanmaz gibi isimleri tanıtmıştı.

Eski yönetici ve sportif direktör

Eşref Hamamcıoğlu ekibinde eski yöneticilerden Ebru Köksal ve eski sportif direktör Cenk Ergün'ün de olduğunu bildirirken, Avrupa Süper Ligi ile ilgili, "Şu anda dikkatle gelişmeleri Ebru Köksal ve Cenk Ergün ile en üst düzey temkinle takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ebru Köksal kimdir?

Robert Kolej’in ardından Brown Üniversitesi’nden Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler dalında çift diploma ile mezun oldu. Ebru Köksal, 1990-2000 arasında Morgan Stanley, NY, Citibank ve AIG Capital Partners’da yatırım bankacılığı, 2001–2011 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü ve şirketleri bünyesinde üst düzey yöneticilik, 2010-12 yılları arasında Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve bu göreve gelen ilk kadın oldu. 2011–2012 yılları arasında 4 ay 5 gün Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği yaptı. 2011 yılında ise Stadium Business Awards tarafından 'Yılın Yöneticisi' ödülüne layık görüldü. Köksal 2013 yılında Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın yeni yönetim kurulunda yer aldı. Evli ve 2 çocuk annesi olan Ebru Köksal; İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir